Помилка при складанні звіту 1 ДФ, наслідки

Аудитори ТОВ «Аудиторська фірма «Главбух» консультують.

В податковій звітності 1ДФ було допущено помилку. Замість контрагента «А» вказано контрагента «В». Контрагент «В» на даний час проходить податкову перевірку, де і було виявлено помилку. Чи варто подавати уточнюючий розрахунок за формою 1 ДФ, якщо термін давності подання звітності минув 1095 днів? Які є податкові ризики?

ВІДПОВІДЬ:

102.1. Контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

З наведеного слідує, якщо суму недоплати не виявили протягом 1095 днів, то помилку можна не виправляти, тобто подавати уточнюючий розрахунок не потрібно.

Але для того щоб правильно його обчислити, необхідно знати, з якого числа він починає свій відлік, як перебігає та яким числом закінчується.
Розпочніть розрахунок строку давності з дати, наступної за останнім днем подання розрахунку. Причому зверніть увагу: початок такого відліку прив’язується:
1) саме до тієї ф. № 1ДФ, в якій допущено помилку;
2) до останнього дня подання такої ф. № 1ДФ згідно ПКУ, а не до фактичної дати, коли її було подано.
Податкові органи у своїх роз’ясненнях у БЗ вказують на те, що подання податковим агентом уточнюючого розрахунку за ф. № 1ДФ за періоди, за якими минув строк давності (1095 днів), ПКУ не передбачено (див. роз’яснення в категорії 103.25 БЗ).

ТОВ «Аудиторська фірма «Главбух» 2021

Аудиторська перевірка, бухгалтерські послуги, аутсорсинг зарплати

  • - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №1
  • - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №2
  • - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №3
  • - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №4
  • - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №5
  • - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №6
  • - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №7
  • - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №8