Оплата временной нетрудоспособности в период простоя предприятия

В письме Минтруда от 19.03.2009 № 51/18/99-09 разъяснено, что независимо от того, наступила ли временная нетрудоспособность работника до начала простоя, в период простоя или продолжается после его окончания, оплата дней временной нетрудоспособности вследствие заболевания или травмы, не связанной с несчастным случаем на производстве, осуществляется на общих основаниях и предоставляется в порядке и размерах, установленных законом.

Листок нетрудоспособности работнику должен быть оплачен за рабочие дни по графику работы этого работника, пропущенные из-за болезни. Расчетным периодом для исчисления среднедневной заработной платы будут последние шесть календарных месяцев (с 1-го по 1-е число), предшествующие месяцу, в котором наступил страховой случай. Поскольку предприятие пребывало в простое с оплатой 2/3 тарифной ставки все 6 месяцев расчетного периода, средняя заработная плата для расчета помощи по временной нетрудоспособности и оплаты первых пяти дней временной нетрудоспособности за счет средств работодателя определяется исходя из 2/3 тарифной ставки (должностного оклада), установленной работнику.

Щодо оплати листків непрацездатності у період простою

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.03.2009 р. N 51/18/99-09

У Департаменті соціального партнерства і загальнообов'язкового державного соціального страхування Міністерства праці та соціальної політики розглянуто <...> лист щодо оплати листків непрацездатності у період простою.

Незалежно від того, чи тимчасова непрацездатність працівника настала до початку простою, чи у період простою та продовжується після його закінчення, оплата днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється на загальних підставах і надається у порядку та розмірах, установлених Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням». Розрахунок середньої заробітної плати проводиться відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. N 1266.

Згідно з пунктами 3 та 4 Порядку розрахунковим періодом для застрахованої особи є останні шість календарних місяців (з 1-го до 1-го числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок (у тому числі тимчасова втрата працездатності), протягом якого особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувались страхові внески.

У <...> прикладі листок непрацездатності працівникові має бути оплачено за робочі дні за графіком роботи цього працівника, що пропущені через хворобу, розрахунковим періодом для обчислення середньоденної заробітної плати будуть останні шість календарних місяців (з 1-го до 1-го числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок. Оскільки підприємство перебувало у простої з оплатою 2/3 тарифної ставки всі 6 місяців розрахункового періоду, середня заробітна плата для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця визначається виходячи з 2/3 тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові.

Пунктом 10 Порядку передбачено визначення середньої заробітної плати для розрахунку страхових виплат та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку, тільки у випадках, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком) або якщо страховий випадок настав у перший день роботи. Простій не з вини працівника не відноситься до зазначених поважних причин.

Також ураховуючи, що відповідно до пп. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати оплата простою не з вини працівника включається до фонду оплати праці і з цієї суми сплачуються страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, сума оплати простою включається до обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця.

Директор Департаменту соціального партнерства і загальнообов'язкового державного соціального страхування В. Ступак

Еженедельник "Главбух"

Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!

  • Оплата временной нетрудоспособности в период простоя предприятия - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №1
  • Оплата временной нетрудоспособности в период простоя предприятия - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №2
  • Оплата временной нетрудоспособности в период простоя предприятия - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №3
  • Оплата временной нетрудоспособности в период простоя предприятия - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №4
  • Оплата временной нетрудоспособности в период простоя предприятия - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №5
  • Оплата временной нетрудоспособности в период простоя предприятия - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №6
  • Оплата временной нетрудоспособности в период простоя предприятия - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №7
  • Оплата временной нетрудоспособности в период простоя предприятия - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №8