Новости

ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ПОСТАНОВА

від 4 вересня 2003 року N 57

Про затвердження Порядку надходження до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності коштів, одержаних від сум єдиного податку, їх обліку та використання

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
 від 18 травня 2006 року N 51

(У тексті постанови слова "фіксований сільськогосподарський податок" в усіх відмінках виключено згідно з постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 18 травня 2006 року N 51)


Відповідно до Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок", Указу Президента України від 3 липня 1998 р. N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", в редакції Указу Президента України від 28 червня 1999 р. N 746, постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2003 р. N 859 "Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2000 р. N 1352" та роз'яснення від 15.07.2003 р. N 03-3/4368-020-2, що надане Міністерством праці та соціальної політики України на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 18.06.2003 р. N 35534, правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності постановляє:

1. Затвердити Порядок надходження до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності коштів, одержаних від сум єдиного податку, їх обліку та використання.

2. Виконавчій дирекції Фонду:

- довести цей Порядок до відома органів Фонду і страхувальників та забезпечити його виконання;

- узгодити з Державним казначейством України порядок надання інформації органам Фонду про суми, що надходять на їх рахунки від сплати єдиного сільськогосподарського податку у розрізі страхувальників.

 

Голова правління 

О. В. Гаряча 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
від 4 вересня 2003 р. N 57  


Порядок
надходження до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності коштів, одержаних від сум єдиного податку, їх обліку та використання

(У тексті Порядку слова "фіксований сільськогосподарський податок" в усіх відмінках виключено згідно з постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 18 травня 2006 року N 51)


1. Цей Порядок визначає механізм надходження до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) коштів, одержаних від сум, що сплачується сільськогосподарськими товаровиробниками та від сплати суб'єктами малого підприємництва єдиного податку, а також їх обліку та використання.

2. Перерахування коштів у встановлених розмірах на рахунки Фонду здійснюється відділеннями Державного казначейства України, на рахунки яких надходять кошти від сплати суб'єктами малого підприємництва єдиного податку та сільськогосподарськими товаровиробниками, на наступний день після їх надходження.

Органи Державного казначейства України надають органам Фонду копії реєстрів кредитових документів (або іншу інформацію про суми надходження від сплати єдиного податку у розрізі страхувальників із зазначенням ідентифікаційних кодів) в порядку, узгодженому Державним казначейством України та виконавчою дирекцією Фонду.

3. Для зберігання та обліку коштів, що надходять до Фонду відповідно до пункту 2 цього Порядку, робочим органам відділень Фонду у районах та містах республіканського (Автономної Республіки Крим) та обласного значення відкриваються накопичувальні рахунки (з ознакою транзитного) за балансовим рахунком N 2560 з щоденним перерахуванням коштів до відповідного відділення Фонду.

Для обліку цих коштів відділеннями Фонду відкриваються окремі поточні рахунки, відкриті за балансовим рахунком N 2560, з щоденним перерахуванням коштів на єдиний централізований рахунок виконавчої дирекції Фонду.

4. Кошти, що надходять до Фонду від сплати єдиного сільськогосподарського податку, включаються до бюджету Фонду і на засадах солідарності та субсидування використовуються на цілі та в порядку, що передбачені Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" (далі - базовий Закон).

4.1. Матеріальне забезпечення та соціальні послуги за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, застрахованим особам, які є найманими працівниками суб'єктів підприємницької діяльності, що обрали спрощену систему оподаткування своїх доходів (далі - СПД, що обрали спрощену систему оподаткування), призначаються та надаються за основним місцем роботи. В разі перевищення суми витрат, здійснених страхувальником по наданню матеріального забезпечення, над сумою сплачених застрахованими особами страхових внесків, відшкодування здійснюється робочим органом Фонду за місцем реєстрації страхувальника в порядку, встановленому правлінням Фонду.

4.2. Фізичним особам - СПД, що обрали спрощену систему оподаткування своїх доходів, призначення та виплата матеріального забезпечення, а також надання соціальних послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, здійснюються робочим органом відділення Фонду за місцем реєстрації їх як страхувальників. Такі особи мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги в разі настання страхового випадку за умови сплати встановленого розміру податку. Виплата допомоги та надання соціальних послуг проводиться незалежно від припинення ними сплати єдиного податку в період тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

(абзац перший пункту 4.2 із змінами, внесеними згідно з постановою
 правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
 від 18.05.2006 р. N 51)

Для отримання матеріального забезпечення та/або соціальних послуг зазначені особи мають бути зареєстровані у робочому органі Фонду, до якого, крім документів, передбачених відповідними статтями базового Закону, повинні подати:

- заяву на ім'я директора робочого органу Фонду про надання певного виду матеріального забезпечення (соціальних послуг) із зазначенням реєстраційного номера страхувальника;

- копію трудової книжки (при необхідності), яка підтверджує страховий стаж і може бути завірена працівником робочого органу Фонду;

- довідку органу ДПАУ про суму сплаченого за розрахунковий період податку (єдиного).

Надані документи зберігаються в особовій справі страхувальника.

Розрахунок середнього доходу для виплати допомоги за рахунок коштів Фонду здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

5. В межах затвердженого бюджету Фонду робочі органи Фонду для СПД, що обрали спрощену систему оподаткування, складають зведений кошторис витрат по коштах Фонду та зведений план путівок.

6. Всі розрахунки по коштах Фонду між органом Фонду та страхувальником проводяться за безготівковими розрахунками. Витрати, пов'язані з перерахуванням коштів страхувальникам, в тому числі через установи Міністерства зв'язку, обліковуються як витрати по виконанню обов'язків страховика по статті "Оплата за банківські послуги".

7. СПД, що обрали спрощену систему оподаткування та використовують працю найманих працівників, зобов'язані вести облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням і своєчасно, до 20-го числа місяця, наступного за звітним кварталом, надавати органам Фонду звітність щодо цих коштів за формою Ф4-ФССзТВП, яка затверджується правлінням Фонду. В разі зміни протягом року системи оподаткування страхувальник зобов'язаний розрахуватися з Фондом та в подальшому подавати органу Фонду звітність без урахування попередніх даних. В разі неможливості проведення повного розрахунку по коштах Фонду звітність страхувальником в подальшому надається з урахуванням перехідного залишку.

Орган Фонду при зведенні звітності по коштах Фонду звіти СПД, що обрали спрощену систему, обліковує окремо.

Фізичні особи, зазначені в пункті 4.2 цього Порядку, звіт за формою Ф4-ФССзТВП (при необхідності також Ф14 "Звіт про путівки") надають до органу Фонду за той квартал, коли було отримано матеріальне забезпечення або соціальні послуги. Якщо матеріальне забезпечення або соціальні послуги були надані більше ніж в одному кварталі, звіт за формою Ф4-ФССзТВП складається та подається до Фонду наростаючим підсумком з початку року.

8. Контроль за цільовим використанням цих коштів здійснюють органи Фонду.

Зведені дані про суми коштів, що надійшли на рахунки органу Фонду від сплати єдиного податку, та витрати, здійснені сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками та суб'єктами малого підприємництва - платниками єдиного податку, щоквартально у складі фінансової звітності встановленої форми подаються вищестоящому органу Фонду.

9. Особи, які порушують порядок надходження, обліку та використання коштів обов'язкового соціального страхування від сплати єдиного податку несуть відповідальність згідно із законодавством.

____________

 

Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!

  • №2354 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №1
  • №2354 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №2
  • №2354 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №3
  • №2354 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №4
  • №2354 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №5
  • №2354 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №6
  • №2354 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №7
  • №2354 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №8