Новости
Про затвердження Порядків визначення обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах на підприємствах транспорту, пошти та зв'язку
Наказ Державного комітету статистики України
від 26 червня 2006 року N 283
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
17 липня 2006 р. за N 839/12713
Відповідно до Закону України "Про державну статистику" та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2006 N 599 "Про затвердження Порядку визначення сум, що вносяться до державного бюджету підприємствами-монополістами у 2006 році у зв'язку з перевищенням розрахункової величини фонду оплати праці" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
1.1. Порядок визначення обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах на підприємствах залізничного транспорту.
1.2. Порядок визначення обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах на підприємствах морського та річкового транспорту.
1.3. Порядок визначення обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах на підприємствах авіаційного транспорту.
1.4. Порядок визначення обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах на підприємствах пошти та зв'язку.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Власенко Н. С.
Голова | О. Г. Осауленко |
ПОГОДЖЕНО: |
|
Міністр транспорту |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО Зареєстровано |
Порядок визначення обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах на підприємствах залізничного транспорту
1. Цей Порядок визначення обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах на підприємствах залізничного транспорту розроблено згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2006 N 599 "Про затвердження Порядку визначення сум, що вносяться до державного бюджету підприємствами-монополістами у 2006 році у зв'язку з перевищенням розрахункової величини фонду оплати праці".
Порядок поширюється на підприємства-монополістів, щодо яких запроваджується регулювання фонду оплати праці.
2. Для розрахунків величиною звітного періоду приймається обсяг продукції (робіт, послуг) звітного місяця поточного року, за базовий - середньомісячний обсяг продукції (робіт, послуг) за попередній рік.
3. За обсяги продукції (робіт, послуг) на підприємствах залізничного транспорту приймаються доходи від основної діяльності. Розрахунки обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах визначаються з урахуванням факторів їх зниження, які безпосередньо не залежать від роботи залізниць, а саме:
- зменшення пред'явлення вантажів вантажовідправниками проти укладених договорів;
- зменшення ввозу вантажів на залізниці;
- скорочення переробки експортно-імпортних вантажів у морських портах та в залізничних пунктах перетину кордону;
- дія конвенційних обмежень та заборон;
- стихійні явища (землетруси, повені, снігові заноси, зсуви);
- зменшення обсягів робіт, послуг від зміни курсів іноземних валют;
- зменшення обсягів робіт, послуг в транзитному сполученні.
4. Обсяги продукції (робіт, послуг) звітного місяця за наявності перелічених факторів коригуються залізницями таким чином:
4.1. Розмір втрати обсягів продукції (робіт, послуг) від зниження вантажообігу в зв'язку зі зменшенням пред'явлення вантажів вантажовідправниками до перевезень визначається як добуток 4 складових: кількості непред'явлених вантажовідправниками вагонів щодо укладених договорів, динамічного навантаження вагонів, середньої дальності перевезень та середньої дохідної ставки від вантажних перевезень.
4.2. Розмір втрати обсягів продукції (робіт, послуг) від зменшення ввозу вантажів на залізницю визначається як добуток 4 складових: кількості вагонів, на яку зменшився ввіз відносно середньомісячного розміру обсягів за попередній рік, динамічного навантаження вагонів, середньої дальності перевезень та середньої дохідної ставки від вантажних перевезень.
4.3. Розмір втрати обсягів продукції (робіт, послуг) від скорочення переробки експортно-імпортних вантажів у морських портах та в залізничних пунктах перетину кордону визначається на підставі завіреної морським портом довідки про розмір зменшення обсягів експортно-імпортних вантажів відносно середньомісячного розміру обсягів за попередній рік.
4.4. Розмір втрати обсягів продукції (робіт, послуг) від дії конвенційних обмежень, заборон визначається як добуток 4 складових: наявності числа вагонів від конвенційних обмежень, динамічного навантаження вагонів, середньої дальності перевезень та середньої ставки від вантажних перевезень.
4.5. Розрахунок втрати обсягів продукції (робіт, послуг) від стихійних явищ (землетрусів, повеней, снігових заносів, зсувів) проводиться на підставі відповідних документів, завірених у встановленому порядку.
5. Розрахунки в іноземній валюті. Обсяг продукції (робіт, послуг) від перевезення у міжнародному сполученні, вантажно-розвантажувальних робіт, інших послуг, розрахунки за які ведуться в іноземній валюті, за звітний місяць і базовий місяць перераховуються за курсом Національного банку України до гривні, що діяв на останній день звітного місяця.
6. Загальний розрахунковий обсяг продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах за базовий місяць визначається як добуток 2 складових: середньої дохідної ставки 10 приведених тонно-кілометрів звітного місяця з урахуванням факторів зниження обсягів продукції, які не залежать від роботи залізниці, та обсягів приведеної тонно-кілометрів роботи середньомісячного розміру за попередній рік.
Директор департаменту статистики |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО Зареєстровано |
Порядок визначення обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах на підприємствах морського та річкового транспорту
1. Цей Порядок визначення обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах на підприємствах морського та річкового транспорту розроблено згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2006 N 599 "Про затвердження Порядку визначення сум, що вносяться до державного бюджету підприємствами-монополістами у 2006 році у зв'язку з перевищенням розрахункової величини фонду оплати праці".
Порядок поширюється на підприємства-монополістів, щодо яких запроваджується регулювання фонду оплати праці.
2. Розрахунки обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах проводяться окремо за видами основної діяльності - перевезення транспортним і портовим (місцевим) флотом, вантажно-розвантажувальні роботи, інші роботи, послуги, операції, що пов'язані з основною діяльністю морського і річкового транспорту. У розрахунках на морському та річковому транспорті, річкових та морських портах за звітний період приймається звітний місяць поточного року, за базовий - відповідний місяць попереднього року.
3. Обсяги продукції (робіт, послуг) звітного місяця за наявності факторів їх зниження, що безпосередньо не залежать від діяльності підприємств морського та річкового транспорту, коригуються на суми зменшення обсягів продукції (робіт, послуг), які визначаються шляхом множення обсягу зменшення натуральних та інших показників базового місяця на середню дохідну ставку базового місяця. До таких факторів належать:
- зменшення обсягів робіт, послуг від зміни курсів іноземних валют і рівня світових фрахтових ставок;
- непред'явлення до перевезення, перевантаження вантажів відправниками або власниками вантажів;
- зменшення обсягів перевезення, перевантаження експортно-імпортних вантажів у зв'язку зі зміною товарообороту із зарубіжними країнами;
- зменшення обсягів пасажирських перевезень унаслідок погіршення екологічної обстановки (за наявності відповідного рішення місцевих органів влади);
- зменшення обсягів робіт, послуг з причин арешту, блокади суден, страйків у портах, дії конвенційних обмежень і заборон, аварій, які сталися не з вини працівників морського та річкового транспорту;
- стихійні явища: землетруси, урагани, повені, а також несприятливі гідрометеорологічні умови на судноплавних річках та льодові умови навігації;
- зменшення обсягів пасажирських перевезень унаслідок зменшення перевезень туристів;
- зменшення обсягів перевезення вантажів через погіршення стану на міжнародних товарних ринках, воєнні дії, простої в очікуванні відкриття каналів, ремонту флоту.
4. Визначення розрахункових обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах за звітний місяць виконується таким чином:
4.1. Перевезення морським і річковим транспортом. Показником цих перевезень у натуральному виразі є вантажооборот (пасажирооборот). Розрахункові обсяги продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах за звітний місяць визначаються шляхом множення фактичного вантажообороту (пасажирообороту) звітного місяця на середню дохідну ставку 10 тонно-миль (10 пасажиро-миль) за базовий місяць.
4.2. Вантажно-розвантажувальні роботи. Показником обсягу робіт у натуральному виразі є нормативна трудомісткість переробки вантажів. Розрахункові обсяги продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах за звітний місяць визначаються шляхом множення нормативної трудомісткості звітного місяця на середню вартість однієї нормо-години в базовому місяці.
4.3. Інші роботи, послуги, операції, що пов'язані з основною діяльністю. Показником обсягу інших робіт, послуг, операцій в натуральному виразі є їх загальна кількість. Розрахункові обсяги продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах від виконання цих робіт і послуг за звітний місяць визначаються шляхом множення кількості робіт, послуг звітного місяця на середню вартість однієї роботи, послуги (групи послуг) у базовому місяці.
5. Розрахунки в іноземній валюті. Обсяги продукції (робіт, послуг) від перевезення у закордонному плаванні, вантажно-розвантажувальних робіт та інших послуг, операцій, розрахунки за виконання яких ведуться в іноземній валюті, за звітний місяць і базовий місяць перераховуються за курсом Національного банку України до гривні, що діяв на останній день звітного місяця.
6. Загальні обсяги продукції (робіт, послуг) підприємства у порівнянних цінах за звітний і базовий місяці складаються з усіх видів робіт, послуг морського та річкового транспорту.
Директор департаменту статистики |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО Зареєстровано |
Порядок визначення обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах на підприємствах авіаційного транспорту
1. Цей Порядок визначення обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах базового періоду на підприємствах авіаційного транспорту розроблено згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2006 N 599 "Про затвердження Порядку визначення сум, що вносяться до державного бюджету підприємствами-монополістами у 2006 році у зв'язку з перевищенням розрахункової величини фонду оплати праці".
Порядок поширюється на підприємства-монополістів, щодо яких запроваджується регулювання фонду оплати праці.
2. Розрахунки обсягів продукції (робіт, послуг), за які приймаються валові доходи, у порівнянних цінах проводяться окремо за видами основної діяльності - транспортна робота власного парку повітряних суден на внутрішніх і міжнародних авіалініях (на регулярних рейсах, нерегулярних рейсах - чартерних, замовлених та інших), обслуговування повітряних суден та комерційне обслуговування пасажирів в аеропортах, застосування авіації в галузях економіки (наприклад, сільському господарстві), інші роботи та послуги, що пов'язані з основною діяльністю авіаційного транспорту. У розрахунках за звітний період приймається звітний місяць поточного року, за базовий - середньомісячний обсяг продукції (робіт, послуг) за попередній рік у порівнянних цінах.
3. Обсяги продукції (робіт, послуг) звітного місяця за наявності факторів їх зниження, що безпосередньо не залежать від діяльності підприємств авіаційного транспорту, коригуються на суми зменшення обсягів продукції (робіт, послуг), які визначаються шляхом множення обсягу зменшення натуральних та інших показників базового місяця на середню дохідну ставку звітного місяця. До таких факторів належать:
- зменшення обсягів робіт, послуг від зміни курсів іноземних валют і рівня світових ставок;
- непред'явлення до перевезення відправниками або власниками вантажів;
- зменшення обсягів пасажирських перевезень (відправлень) унаслідок погіршення екологічної обстановки (за наявності відповідного рішення місцевих органів влади);
- стихійні явища: землетруси, урагани, повені.
4. Визначення розрахункових обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах за базовий місяць виконуються таким чином:
4.1. Транспортна робота власного парку повітряних суден на внутрішніх та міжнародних авіалініях:
4.1.1. Регулярні рейси - показником у натуральному виразі є обсяги перевезення пасажирів, вантажів, пошти, багажу. Розрахункові обсяги продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах за базовий місяць визначаються шляхом множення обсягів перевезення пасажирів, вантажів, пошти, багажу базового місяця на середню вартість одиниці роботи (відповідно перевезення одного пасажира, однієї тонни вантажів, пошти, багажу) за звітний місяць.
4.1.2. Нерегулярні рейси (чартерні, замовлені та інші) - показником у натуральному виразі є фактичний наліт годин за кожним типом повітряних суден. Розрахункові обсяги продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах за базовий місяць визначаються шляхом множення фактичного нальоту годин базового місяця на середню вартість льотної години за кожним типом повітряних суден у звітному місяці.
4.2. Обслуговування повітряних суден та комерційне обслуговування в аеропортах:
4.2.1. Забезпечення зльоту-посадки повітряних суден - показником у натуральному виразі є добуток максимальної злітної ваги повітряних суден (у тоннах) на кількість зльотів-посадок за кожним типом повітряних суден. Розрахункові обсяги продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах за базовий місяць визначаються шляхом множення максимальної злітної ваги повітряних суден на кількість зльотів-посадок базового місяця на середню вартість одиниці роботи за кожним типом повітряних суден у звітному місяці.
4.2.2. Комерційне обслуговування пасажирів - показником у натуральному виразі є кількість відправлених пасажирів з аеропорту. Розрахункові обсяги продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах за базовий місяць визначаються шляхом множення кількості відправлених пасажирів з аеропорту в базовому місяці на середню вартість одиниці роботи у звітному місяці.
4.3. Застосування авіації у галузях економіки - показником у натуральному виразі є фактичний наліт годин за кожним типом повітряних суден. Розрахункові обсяги продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах за базовий місяць визначаються шляхом множення фактичного нальоту годин базового місяця на середню вартість однієї льотної години за кожним типом повітряних суден у звітному місяці.
4.4. Інші роботи, послуги, операції, що пов'язані з основною діяльністю - показником обсягу робіт, послуг, операцій у натуральному виразі є їх загальна кількість. Розрахункові обсяги продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах за базовий місяць визначаються шляхом множення кількості робіт, послуг (групи послуг), операцій базового місяця на середню вартість однієї роботи, послуги (групи послуг), операції у звітному місяці.
5. Розрахунки в іноземній валюті. Обсяги продукції (робіт, послуг), розрахунки за які ведуться у іноземній валюті, за звітний місяць і базовий місяць перераховуються за курсом Національного банку України до гривні, що діяв на останній день звітного місяця.
6. Загальні розрахункові обсяги продукції (робіт, послуг) підприємства у порівнянних цінах за базовий місяць складаються з усіх видів робіт, послуг авіаційного транспорту.
Директор департаменту статистики |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО Зареєстровано |
Порядок визначення обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах на підприємствах пошти та зв'язку
1. Цей Порядок визначення обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах на підприємствах пошти та зв'язку розроблено згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2006 N 599 "Про затвердження Порядку визначення сум, що вносяться до державного бюджету підприємствами-монополістами у 2006 році у зв'язку з перевищенням розрахункової величини фонду оплати праці".
Порядок поширюється на підприємства-монополістів, щодо яких запроваджується регулювання фонду оплати праці.
2. За обсяги продукції (робіт, послуг) береться обсяг всіх доходів від діяльності підприємств пошти та зв'язку. Розрахунки обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах виконуються за такими підгалузями зв'язку - поштовий, телеграфний, міжміський телефонний, міжнародний телефонний, міський та сільський телефонний зв'язок, звукове проводове мовлення, рухомий (мобільний) зв'язок, інші види зв'язку. За звітний період береться обсяг продукції (робіт, послуг) звітного місяця поточного року, за базовий - середньомісячний обсяг продукції (робіт, послуг) за попередній рік у порівнянних цінах.
3. Розрахункові обсяги продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах за базовий місяць визначаються шляхом множення кількості послуг зв'язку кожного виду (у натуральному виразі), наданих протягом базового місяця, на середню вартість (дохідну ставку) одиниці послуги виду зв'язку, яка склалася у звітному місяці; щодо виплати пенсій та грошових допомог - шляхом множення середнього розміру плати за цю послугу (у відсотках) відповідно до наказу Державного комітету зв'язку та інформатизації України від 22.07.2004 N 166 "Про затвердження тарифів на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги", зареєстрованого Міністерством юстиції України 05.08.2004 за N 976/9575, на обсяг виплаченої пенсії та грошової допомоги базового періоду. Середня вартість (дохідна ставка) одиниці послуги кожного виду зв'язку визначається діленням обсягів продукції (робіт, послуг) звітного місяця на кількість послуг зв'язку в натуральному виразі цього самого місяця.
4. Для визначення розрахункових обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах за базовий місяць та середньої вартості (дохідної ставки) послуги за звітний місяць установлюються такі показники послуг зв'язку в натуральному виразі:
4.1. Поштовий зв'язок - обсяг вихідного обміну (кількість вихідних періодичних видань, листів, карток, бандеролей, посилок, грошових переказів), обсяг виплачених пенсій та грошових допомог. Обсяг інших послуг береться загальною їх сумою.
4.2. Телеграфний зв'язок - кількість вихідних телеграм.
4.3. Міжміський та міжнародний телефонний зв'язок - кількість відповідно вихідних міжміських та міжнародних телефонних розмов.
4.4. Міський та сільський телефонний зв'язок - кількість основних телефонних апаратів відповідно міської та сільської телефонної мережі на кінець базового місяця (для розрахунку обсягів продукції /робіт, послуг/ у порівнянних цінах за базовий місяць) та на кінець звітного місяця (для розрахунку середньої вартості послуги телефонного зв'язку у звітному місяці).
4.5. Звукове проводове мовлення - кількість основних радіотрансляційних точок на кінець базового місяця (для розрахунку обсягів продукції /робіт, послуг/ у порівнянних цінах за базовий місяць) або на кінець звітного місяця (для розрахунку середньої вартості послуги звукового проводового мовлення у звітному місяці).
4.6. Рухомий (мобільний) зв'язок - кількість вихідних телефонних розмов.
4.7. Інші та нові види послуг - загальна сума робіт, послуг.
5. Розрахунки в іноземній валюті. Обсяги продукції (робіт, послуг), розрахунки за які ведуться в іноземній валюті, за звітний місяць і базовий місяць перераховуються за курсом Національного банку України до гривні, що діяв на останній день звітного місяця.
6. Загальні розрахункові обсяги продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах за базовий місяць складаються з розрахункових обсягів продукції (робіт, послуг), які виконуються підприємством зв'язку.
Директор департаменту статистики |
|
Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!