Новости

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ 

ЛИСТ

від 08.06.2006 р. N 3269/H/17-0715

Про розгляд листа

Державна податкова адміністрація України розглянула лист з питань оцінки одержаних у спадщину корпоративних прав і повідомляє.

Порядок оподаткування одержуваних громадянами у спадщину об'єктів визначено статтею 13 Закону України від 22 травня 2003 року N 889 "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон).

Об'єкти спадщини платника податку поділяються з метою оподаткування на об'єкти нерухомого майна, об'єкти рухомого майна; об'єкти комерційної власності; суми страхового відшкодування (страхових виплат) за страховими договорами, укладеними спадкодавцем, а також суми, що зберігаються на пенсійному рахунку спадкодавця згідно з договором недержавного пенсійного страхування, пенсійного вкладу; кошти, а саме готівкові кошти або кошти, що зберігаються на рахунках спадкодавця, відкритих у банках та небанківських фінансових установах, у тому числі депозитні (ощадні), іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю.

Відповідно до частини "в" пп. 13.2.1 п. 13.2 ст. 13 Закону оподаткуванню за ставкою п. 7.1 ст. 1 Закону (13 % на період 2004 - 2006 роки) підлягає вартість об'єктів комерційної власності, в т. ч. корпоративних та майнових прав, успадкованих будь-якими спадкоємцями, незалежно від ступеня їх споріднення зі спадкодавцем.

Відповідно до статей 54 та 55 Закону України від 19 вересня 1991 року N 1576-XII "Про господарські товариства" (далі - Закон N 1576) у зв'язку зі смертю громадянина - учасника товариства правонаступники (спадкоємці) мають переважне право вступу до цього товариства або на одержання у грошовій або натуральній формі частки у майні, яка належала реорганізованій або ліквідованій юридичній особі (спадкодавцю), вартість якої визначається на день реорганізації або ліквідації (смерті) учасника, тобто виплаті їм підлягає вартість частини майна товариства, пропорційна частці спадкодавця у статутному фонді. Майно, передане учасником товариству тільки в користування, повертається в натуральній формі без винагороди.

Згідно із ст. 13 Закону N 1576 частку учасника та засновника у статутному фонді становить вклад, оцінений у гривнях. Порядок оцінки вкладів визначається в установчих документах товариства, якщо інше не передбачено законодавством України.

Товариство має право змінювати (збільшувати або зменшувати) розмір статутного фонду. Рішення товариства про зміни розміру статутного фонду набирає чинності з дня внесення цих змін до державного реєстру (ст. 16 Закону N 1576). Збільшення або зменшення розміру статутного фонду залежить від наслідків господарської діяльності, а також від внесення до нього (вилучення з нього) додаткових вкладів засновників і учасників.

Таким чином, об'єктом оподаткування у спадкоємця, який одержав у спадщину корпоративні права (частку у статутному фонді товариства), є вартість такої частки, визначена товариством на день смерті спадкодавця (засновника, учасника).

 

Заступник Голови 

С. Лекарь 


Надруковано:
"Галицькі контракти - Дебет-Кредит",
N 28, 10 липня 2006 р.

 

Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!

  • №2551 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №1
  • №2551 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №2
  • №2551 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №3
  • №2551 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №4
  • №2551 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №5
  • №2551 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №6
  • №2551 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №7
  • №2551 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №8