Новости

Про внесення змін та доповнень до Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-кб (термінова) "Звіт про виконання будівельних робіт"

Наказ Державного комітету статистики України
від 14 серпня 2006 року N 383

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
31 серпня 2006 р. за N 1022/12896

Відповідно до статей 14, 18 Закону України "Про державну статистику", з метою подальшого вдосконалення державних статистичних спостережень зі статистики будівництва та отримання повної, усебічної та об'єктивної статистичної інформації НАКАЗУЮ:

1. Унести зміни та доповнення до Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-кб (термінова) "Звіт про виконання будівельних робіт", затвердженої наказом Держкомстату України 20.12.2005 N 430 та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 29.12.2005 за N 1583/11863, що додаються.

2. Департаменту статистики виробництва (Овденко Л. М.) підготувати і передати адміністративно-господарському департаменту (Царський В. І.) оригінал Інструкції зі змінами та доповненнями, унесеними пунктом 1 цього наказу, для виготовлення.

3. Адміністративно-господарському департаменту (Царський В. І.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та доставкою Інструкції зі змінами та доповненнями, унесеними пунктом 1 цього наказу, на адресу головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Управління статистики в місті Севастополі.

4. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Кучіна І. Ю.) забезпечити фінансування робіт з виготовлення та доставки Інструкції зі змінами та доповненнями, унесеними пунктом 1 цього наказу.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Головка В. А.

 

В. о. Голови 

К. М. Шишкіна 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного комітету статистики України
від 14 серпня 2006 р. N 383

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
31 серпня 2006 р. за N 1022/12896 


Зміни та доповнення до Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-кб (термінова) "Звіт про виконання будівельних робіт"

1. Викласти друге речення підпункту 1.1 у такій редакції: "До будівельних робіт відповідно до ДК 009:2005 Класифікації видів економічної діяльності відповідно до наказу Держспоживстандарту України від 26.12.2005 N 375 (КВЕД, секція F "Будівництво") належать роботи з підготовки будівельних ділянок, будівництва будівель та споруд, установлення інженерного устаткування будівель та споруд, роботи із завершення будівництва та оренди будівельної техніки з оператором".

2. Доповнити підпункт 1.2 після третього абзацу новим четвертим абзацом:

"При здійсненні монтажу устаткування до обсягів будівельних робіт включається лише вартість виконання робіт з монтажу устаткування, без урахування вартості його придбання, за винятком обладнання внутрішнього водопроводу, каналізації, опалення, газопостачання, вентиляції та кондиціонування повітря (уключаючи вартість опалювальних котлів, радіаторів, калориферів, бойлерів та інших санітарно-технічних виробів і облаштувань), а також інших внутрішніх трубопроводів, що забезпечує функціонування будівлі".

У зв'язку з цим четвертий абзац уважати абзацом п'ятим.

3. Виключити підпункт 1.3. У зв'язку з цим підпункти 1.4 - 1.7 уважати відповідно підпунктами 1.3 - 1.6.

4. Доповнити підпункт 1.3 після першого абзацу новими другим та третім абзацами:

"Капітальний ремонт будівлі - це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає заміну, відновлення та модернізацію конструкцій і обладнання будівель у зв'язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням, поліпшення експлуатаційних показників, а також покращання планування будівлі і благоустрою території без зміни будівельних габаритів об'єкта. Капітальний ремонт передбачає призупинення на час виконання робіт експлуатації будівлі в цілому або її частин (за умови їх автономності).

Поточний ремонт - це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного обладнання. Якщо будівля в цілому не підлягає капітальному ремонту, комплекс робіт поточного ремонту може враховувати окремі роботи, які класифікуються як такі, що належать до капітального ремонту (крім робіт, які передбачають заміну та модернізацію конструктивних елементів будівлі). Поточний ремонт повинен провадитись з періодичністю, що забезпечує ефективну експлуатацію будівлі або об'єкта з моменту завершення його будівництва (капітального ремонту) до моменту постановки на черговий капітальний ремонт (реконструкцію)".

У зв'язку з цим другий абзац уважати абзацом четвертим.

5. Виключити з першого абзацу підпункту 1.5 слова:

"а також дані про обсяг робіт, виконаних господарським способом, визначений за формами первинного обліку".

6. Доповнити підпункт 2.3 новими абзацами такого змісту:

"Розрахунок середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу підприємств, які працювали неповний місяць, здійснюється відповідно до пункту 3.2.4 Інструкції зі статистики кількості працівників.

Для підприємств, що працювали неповний рік (сезонний характер виробництва або створення після січня, за винятком тих підприємств, які вимушено зупиняли виробництво з ініціативи адміністрації), середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу підприємств визначається згідно з пунктом 3.2.6 вищезгаданої Інструкції".

7. Підпункт 3.3 після третього абзацу доповнити новим четвертим абзацом:

"При заповненні графи 1 "відпрацьовано людино-годин" обов'язково має бути заповнена графа 2 "обсяг будівельних робіт".

8. Підпункт 3.4 доповнити таким реченням:

"Підставою для відображення у звітності вартості виконаних робіт за звітний місяць є дані первинного обліку".

 

Заступник директора департаменту
статистики виробництва 


Н. Г. Луценко 


 

Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-кб (термінова) "Звіт про виконання будівельних робіт"

Наказ Державного комітету статистики України
від 20 грудня 2005 року N 430

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
29 грудня 2005 р. за N 1583/11863

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Державного комітету статистики України
 від 14 серпня 2006 року N 383

Відповідно до статей 4, 14, 18 Закону України "Про державну статистику", ураховуючи положення статей 80, 81, 95 Цивільного кодексу України, з метою подальшого вдосконалення державних статистичних спостережень зі статистики будівництва та отримання повної, усебічної та об'єктивної статистичної інформації НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-кб (термінова) "Звіт про виконання будівельних робіт" (далі - Інструкція), що додається, та ввести в дію, починаючи зі звіту за січень 2006 року.

2. Установити, що підприємства та відокремлені підрозділи, що виконують будівельні роботи, при заповненні форми державного статистичного спостереження N 1-кб (термінова) використовують Інструкцію, затверджену пунктом 1 цього наказу.

3. Департаменту статистики виробництва (Овденко Л. М.) підготувати і передати адміністративно-господарському департаменту (Царський В. І.) оригінал Інструкції, затвердженої пунктом 1 цього наказу, для виготовлення.

4. Адміністративно-господарському департаменту (Царський В. І.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та доставкою Інструкції, затвердженої пунктом 1 цього наказу, на адресу головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Управління статистики в місті Севастополі.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

В. о. Голови 

В. А. Головко 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного комітету статистики України
від 20 грудня 2005 р. N 430

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 грудня 2005 р. за N 1583/11863 


ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-кб (термінова) "Звіт про виконання будівельних робіт"

1. Обсяг будівельних робіт

1.1 У цьому розділі відображаються дані щодо вартості виконаних та реалізованих будівельних робіт у фактичних цінах, без ПДВ. До будівельних робіт відповідно до ДК 009:2005 Класифікації видів економічної діяльності відповідно до наказу Держспоживстандарту України від 26.12.2005 N 375 (КВЕД, секція F "Будівництво") належать роботи з підготовки будівельних ділянок, будівництва будівель та споруд, установлення інженерного устаткування будівель та споруд, роботи із завершення будівництва та оренди будівельної техніки з оператором.

(абзац перший підпункту 1.1 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державного комітету статистики України від 14.08.2006 р. N 383)

Вартісні показники у звіті наводяться у цілих числах.

1.2 У рядку 343 відображаються дані про обсяг виконаних будівельних робіт власними силами підприємств та відокремлених підрозділів за укладеними договорами підряду та субпідряду, а також робіт, виконаних господарським способом.

До вартості будівельних робіт включається вартість будівельних, монтажних та інших робіт, що виконуються під час нового будівництва, розширення, реконструкції, реставрації, капітального та поточного ремонту будівель, споруд, технічного переоснащення підприємств.

Вартість матеріалів замовника (у тому числі, наданих на давальницьких умовах) включається до обсягів будівельних робіт за фактичною вартістю їх придбання.

При здійсненні монтажу устаткування до обсягів будівельних робіт включається лише вартість виконання робіт з монтажу устаткування, без урахування вартості його придбання, за винятком обладнання внутрішнього водопроводу, каналізації, опалення, газопостачання, вентиляції та кондиціонування повітря (уключаючи вартість опалювальних котлів, радіаторів, калориферів, бойлерів та інших санітарно-технічних виробів і облаштувань), а також інших внутрішніх трубопроводів, що забезпечує функціонування будівлі.

(підпункт 1.2 доповнено новим абзацом четвертим згідно з наказом
 Державного комітету статистики України від 14.08.2006 р. N 383,
 у зв'язку з цим четвертий абзац уважати абзацом п'ятим)

Підставою для відображення у звітності вартості виконаних робіт за звітний період є дані первинного обліку.

1.3 Підпункт 1.3 виключено

(згідно з наказом Державного комітету
 статистики України від 14.08.2006 р. N 383,
 у зв'язку з цим підпункти 1.4 - 1.7
 уважати відповідно підпунктами 1.3 - 1.6)

1.3 У рядках 320 та 322 відображається вартість робіт з капітального та поточного ремонтів будівель і споруд, у тому числі за договорами з громадянами за рахунок їх коштів.

Капітальний ремонт будівлі - це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає заміну, відновлення та модернізацію конструкцій і обладнання будівель у зв'язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням, поліпшення експлуатаційних показників, а також покращання планування будівлі і благоустрою території без зміни будівельних габаритів об'єкта. Капітальний ремонт передбачає призупинення на час виконання робіт експлуатації будівлі в цілому або її частин (за умови їх автономності).

(підпункт 1.3 доповнено новим абзацом другим згідно з наказом
 Державного комітету статистики України від 14.08.2006 р. N 383)

Поточний ремонт - це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного обладнання. Якщо будівля в цілому не підлягає капітальному ремонту, комплекс робіт поточного ремонту може враховувати окремі роботи, які класифікуються як такі, що належать до капітального ремонту (крім робіт, які передбачають заміну та модернізацію конструктивних елементів будівлі). Поточний ремонт повинен провадитись з періодичністю, що забезпечує ефективну експлуатацію будівлі або об'єкта з моменту завершення його будівництва (капітального ремонту) до моменту постановки на черговий капітальний ремонт (реконструкцію).

(підпункт 1.3 доповнено новим абзацом третім згідно з наказом
 Державного комітету статистики України від 14.08.2006 р. N 383,
 у зв'язку з цим другий абзац уважати абзацом четвертим)

До обсягів робіт з поточного ремонту (рядок 322) не включаються роботи з утримання та поточного ремонту автодоріг, мостів, переїздів, інших дорожніх споруд, що відносяться за КВЕД до секції "I".

1.4 Дані за показниками "Обсяг реалізованих будівельних робіт" та "у тому числі, виконаних за договорами субпідряду" заповнюються з місячним запізненням.

1.5 У рядку 344 відображаються дані про обсяг реалізованих будівельних робіт, виконаних за договорами підряду, обрахований за типовими формами первинного обліку, що оформлені як підстава для розрахунку із замовниками (незалежно від надходження платежів за нього).

(абзац перший підпункту 1.5 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державного комітету статистики України від 14.08.2006 р. N 383)

Обсяг реалізованих будівельних робіт визначається як вартість реалізованих будівельних і монтажних робіт, виконаних під час нового будівництва, розширення, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення підприємств та ремонту будівель і споруд.

До обсягу реалізованих будівельних робіт не включаються зворотні суми від розбирання матеріалів, виробів і конструкцій, авансова плата та вартість матеріалів, наданих замовником, які утримуються з вартості будівельних робіт, виконаних за договорами підряду. Підприємством (підрядником), що залучає до виконання будівельного договору інше підприємство (субпідрядника), за цим рядком відповідно до норм Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 18 "Будівельні контракти", затвердженого наказом Мінфіну від 28.04.2001 N 205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2001 за N 433/5624 (із змінами), вказується загальний обсяг реалізованих будівельних робіт, уключаючи роботи, виконані субпідрядником.

1.6 У рядку 345 підприємством (підрядником), що залучає до виконання будівельного договору інше підприємство (субпідрядника), із загального обсягу реалізованих робіт зазначається обсяг реалізованих робіт, виконаних субпідрядником за договором субпідряду.

2. Кількість працівників та оплата їх праці

2.1 Показники другого розділу наводяться за період з початку року з квартальною періодичністю із місячним запізненням.

2.2 У рядках 100 і 101 заповнення показників здійснюється відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 N 286 і зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 30.11.2005 за N 1442/11722.

2.3 Розрахунок середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу (рядок 100) здійснюється відповідно до пункту 3.2 вищезгаданої Інструкції. У рядку 100 включається кількість працівників основного та допоміжного персоналу підприємства, що зайняті будівельною діяльністю, крім персоналу, зайнятого іншими видами діяльності. До облікової кількості штатних працівників не включаються працівники, прийняті на роботу за сумісництвом з інших підприємств та залучені до виконання робіт за цивільно-правовими договорами (договорами підряду) (пункт 2.6 Інструкції зі статистики кількості працівників).

Розрахунок середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу підприємств, які працювали неповний місяць, здійснюється відповідно до пункту 3.2.4 Інструкції зі статистики кількості працівників.

(підпункт 2.3 доповнено абзацом другим згідно з наказом
 Державного комітету статистики України від 14.08.2006 р. N 383)

Для підприємств, що працювали неповний рік (сезонний характер виробництва або створення після січня, за винятком тих підприємств, які вимушено зупиняли виробництво з ініціативи адміністрації), середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу підприємств визначається згідно з пунктом 3.2.6 вищезгаданої Інструкції.

(підпункт 2.3 доповнено абзацом третім згідно з наказом
 Державного комітету статистики України від 14.08.2006 р. N 383)

2.4 Розрахунок середньої кількості позаштатних працівників (що працюють за цивільно-правовими договорами та зовнішніх сумісників) (рядок 101) здійснюється відповідно до пункту 3.3 вищезгаданої Інструкції.

2.5 При заповненні рядка 102 слід керуватися Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 N 5 і зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 27.01.2004 за N 114/8713.

3. Будівництво будівель та інженерних споруд

3.1 Показники третього розділу наводяться за кожний окремий місяць із місячним запізненням. (наприклад, у січні звітного року - за грудень попереднього року, у лютому - за січень звітного року і т. ін.).

3.2 У графі А наведені види будівель та споруд згідно з Державним класифікатором будівель та споруд, затвердженим наказом Держстандарту України від 17 серпня 2000 року N 507.

Перелік будівель та споруд

Будівлі 

  

- житлові 

Будинки квартирного типу, гуртожитки, дачні (садові) будинки 

- нежитлові 

Готелі, ресторани та подібні будівлі, будівлі офісні, торговельні, транспорту та засобів громадського зв'язку, промислові будівлі та склади, будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та санітарного призначення та ін. 

Інженерні споруди 

  

- транспортні споруди 

Автостради, вулиці та дороги, залізниці, злітно-посадочні смуги, мости, естакади, тунелі та метро, порти, канали, греблі та інші водні споруди. 

- трубопроводи, комунікації та лінії електропередачі 

Магістральні трубопроводи, комунікації та лінії електропередачі, місцеві трубопроводи та комунікації. 

- комплексні промислові споруди 

Споруди гірничопромислових та добувних підприємств, підприємств електроенергетики, хімічної промисловості та ін., що не мають характерних ознак будинків (електростанції, збагачувальні фабрики і т. ін.). 

- інші інженерні споруди 

Споруди спортивного або розважального призначення, інші інженерні споруди, не класифіковані раніше. 


За кожним видом відображаються: кількість відпрацьованих на будівництві людино-годин; обсяг виконаних будівельних робіт за місяць (у фактичних цінах, без ПДВ); обсяг надходження замовлень.

3.3 У графі 1 "Відпрацьовано людино-годин" наводяться всі фактично відпрацьовані у звітному місяці (як оплачені, так і неоплачені) людино-години на будівельних майданчиках на території України. У їх складі враховуються години, відпрацьовані робітниками, бригадирами, майстрами, учнями, що проходять практику, тобто персоналом, який безпосередньо зайнятий на будівельно-монтажних роботах.

У кількість відпрацьованих людино-годин слід також ураховувати понаднормові людино-години, а також людино-години, відпрацьовані у нічні зміни, вихідні та святкові (неробочі) дні, понадмісячну норму (поза графіком), які оплачуються за підвищеними ставками.

До відпрацьованих людино-годин не відносяться всі невідпрацьовані людино-години, навіть якщо вони були оплачені (наприклад, у разі простою, чергової відпустки, простою, передбаченого тарифною угодою, хвороби, незабезпеченості матеріалами, паливом, енергією, страйків), години скорочення тривалості роботи працівників, молодших за 18 років, інші внутрішньо-змінні перерви в роботі, передбачені законодавством.

При заповненні графи 1 "відпрацьовано людино-годин" обов'язково має бути заповнена графа 2 "обсяг будівельних робіт".

(підпункт 3.3 доповнено абзацом четвертим згідно з наказом
 Державного комітету статистики України від 14.08.2006 р. N 383)

3.4 У графі 2 наводиться обсяг виконаних будівельних робіт (у фактичних цінах, без ПДВ) тільки за звітний місяць. Підставою для відображення у звітності вартості виконаних робіт за звітний місяць є дані первинного обліку.

(підпункт 3.4 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державного комітету статистики України від 14.08.2006 р. N 383)

3.5 У графі 3 під обсягом надходження замовлень за звітний місяць уважається вартість (без ПДВ) усіх прийнятих (укладених) за звітний місяць замовлень (договорів) на виконання будівельних робіт власними силами підприємств (без переданих субпідрядникам замовлень). До обсягу включається загальна вартість замовлень вітчизняних та зарубіжних інвесторів.

Не включаються до обсягу надходження замовлення, прийняті підприємством на виконання робіт (послуг), що не відносяться до будівельних видів діяльності (наприклад, транспортні послуги сторонній організації, замовлення на виготовлення промислової продукції тощо).

Замовлення, що надійшли у звітному місяці, відображаються лише один раз і не враховуються у подальших звітах.

 

Заступник директора
департаменту статистики
виробництва 


 
Н. Г. Луценко 


 

Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!

  • №2622 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №1
  • №2622 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №2
  • №2622 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №3
  • №2622 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №4
  • №2622 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №5
  • №2622 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №6
  • №2622 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №7
  • №2622 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №8