Новости

ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

НАКАЗ

від 8 вересня 2006 року N 101

Про затвердження Положення про атестаційну комісію Державного департаменту інтелектуальної власності

На виконання пункту 19 Положення про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1994 року N 545, наказую:

1. Затвердити Положення про атестаційну комісію Державного департаменту інтелектуальної власності, що додається.

2. Управлінню державних реєстрацій, економіки та інформаційного забезпечення (Тверезенко О. О.):

оприлюднити цей наказ шляхом розміщення його на офіційному веб-сайті Державного департаменту інтелектуальної власності та у журналі "Інтелектуальна власність";

здійснювати організаційно-технічне забезпечення діяльності атестаційної комісії Державного департаменту інтелектуальної власності.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника голови Державного департаменту інтелектуальної власності Дмитришина В. С.

 

Голова 

М. В. Паладій 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного департаменту інтелектуальної власності
від 8 вересня 2006 р. N 101 


ПОЛОЖЕННЯ
про атестаційну комісію Державного департаменту інтелектуальної власності

1. Атестаційна комісія створюється Державним департаментом інтелектуальної власності (далі - Держдепартамент) відповідно до Положення про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1994 року N 545 (із змінами).

2. Основним завданням атестаційної комісії є визначення рівня професійної підготовки кандидатів у представники у справах інтелектуальної власності (патентних повірених) (далі - кандидати у патентні повірені).

3. Атестаційна комісія:

• здійснює розгляд заяв кандидатів у патентні повірені про атестацію їх як представників у справах інтелектуальної власності (далі - патентні повірені) та доданих до неї документів, та приймає рішення про допуск чи відмову у допуску їх до кваліфікаційних екзаменів;

• затверджує порядок проведення кваліфікаційних екзаменів;

• затверджує склад екзаменаційної комісії;

• затверджує екзаменаційні завдання та критерії оцінки виконання кандидатами у патентні повірені цих завдань;

• затверджує дату, час та місце проведення кваліфікаційних екзаменів;

• приймає рішення, на підставі оцінок, отриманих кандидатами у патентні повірені на кваліфікаційних екзаменах, про допуск кандидатів у патентні повірені до співбесіди;

• проводить співбесіди з кандидатами у патентні повірені з урахуванням спеціалізації (спеціалізацій) діяльності, що ними заявлена (заявлені);

• приймає рішення про атестацію чи відмову у атестації кандидатів у патентні повірені як патентних повірених;

• здійснює підготовку проектів наказів Держдепартаменту щодо реєстрації патентних повірених;

• здійснює підготовку матеріалів щодо реєстрації патентних повірених у Державному реєстрі представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених) та публікації в бюлетені "Промислова власність" відповідних відомостей про громадян України, які атестовані як патентні повірені;

• провадить узагальнення практики застосування законодавства України щодо патентних повірених та вносить пропозиції Держдепартаменту щодо його удосконалення;

• організовує облік та зберігання особистих справ кандидатів у патентні повірені та патентних повірених.

4. З метою реалізації своїх функцій атестаційна комісія має право:

• отримувати від Держдепартаменту та державних закладів відповідної спеціалізації, що входять до державної системи правової охорони інтелектуальної власності, інформацію, необхідну для її роботи;

• запрошувати на свої засідання та заслуховувати на цих засіданнях кандидатів у патентні повірені;

• залучати до своєї діяльності фахівців державної системи правової охорони інтелектуальної власності;

• отримувати письмові та усні пояснення від екзаменаторів.

• Члени атестаційної комісії мають право бути присутніми під час кваліфікаційних екзаменів кандидатів у патентні повірені, задавати питання кандидатам у патентні повірені, знайомитись з письмовими роботами виконаними ними.

5. Діяльність атестаційної комісії ґрунтується на принципах законності, об'єктивності, відкритості, гласності, колегіальності.

6. До складу атестаційної комісії можуть входити:

• представники державної системи правової охорони інтелектуальної власності;

• патентні повірені, які мають не менш як 10-річний досвід практичної роботи у сфері правової охорони інтелектуальної власності.

7. Атестаційна комісія утворюється у складі:

• голови атестаційної комісії, який за посадою є заступником голови Держдепартаменту;

• заступника голови атестаційної комісії;

• секретаря атестаційної комісії;

• членів атестаційної комісії у кількості 6 осіб.

8. Персональний склад атестаційної комісії затверджується наказом Держдепартаменту.

9. Члени атестаційної комісії, які є представниками державної системи правової охорони інтелектуальної власності, на час її роботи звільняються від виконання своїх службових обов'язків із збереженням середнього заробітку.

10. Строк повноважень членів атестаційної комісії становить три роки.

11. Повноваження членів атестаційної комісії припиняються достроково у разі:

• подання відповідної заяви членом атестаційної комісії;

• смерті члена атестаційної комісії, визнання його в установленому законом порядку безвісно відсутнім або оголошення померлим;

• звільнення з Держдепартаменту або державного закладу відповідної спеціалізації, що входить до державної системи правової охорони інтелектуальної власності;

• застосування до патентного повіреного, який є членом атестаційної комісії, заходів, передбачених пунктом 29 Положення про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1994 року N 545 (із змінами).

• У випадку дострокового припинення повноважень члена атестаційної комісії на строк, що залишився, наказом Держдепартаменту призначається інша особа.

12. Основною формою роботи атестаційної комісії є засідання.

Чергові засідання атестаційної комісії проводяться в міру потреби, але не рідше одного разу на півроку.

Позачергові засідання атестаційної комісії проводяться за рішенням голови атестаційної комісії або на вимогу не менше як третини членів атестаційної комісії. Про позачергові засідання атестаційної комісії члени атестаційної комісії та інші зацікавлені особи письмово повідомляються не пізніше ніж за десять днів до її засідання.

Засідання атестаційної комісії є правомочним, якщо в ньому бере участь не менше як дві третини її членів.

13. Усі члени атестаційної комісії незалежні і мають рівні права у прийнятті рішення.

У разі рівного розподілу голосів при прийнятті рішення атестаційною комісією вирішальним є голос головуючого на засіданні.

У випадку необхідності, за рішенням голови атестаційної комісії, атестаційна комісія може приймати рішення шляхом письмового опитування її членів. Результати письмового опитування оформлюються протоколом.

Рішення атестаційної комісії приймаються відкритим голосуванням.

Рішення атестаційної комісії (крім рішень щодо атестації або відмови у атестації кандидатів як патентних повірених, які приймаються двома третинами від складу атестаційної комісії) приймаються більшістю присутніх на засіданні її членів. Голосування проводиться за відсутності особи, щодо якої вирішується питання.

Рішення атестаційної комісії про атестацію або відмову в атестації кандидата як патентного повіреного затверджуються головою Держдепартаменту та скріплюються печаткою Держдепартаменту.

14. Результати засідання атестаційної комісії оформлюються протоколом, який підписують головуючий та члени атестаційної комісії, присутні на засіданні. Протокол викладається в письмовій формі і містить дату та місце його складання, склад атестаційної комісії, питання, що винесені на її розгляд та мотиви прийняття рішень.

Якщо член атестаційної комісії, який був присутній на засіданні, не згоден із прийнятим рішенням (прийнятими рішеннями), він має право письмово викласти свою думку, яка додається до протоколу засідання.

15. Член атестаційної комісії не може брати участь у голосуванні на засіданні атестаційної комісії, у випадку якщо він прямо чи побічно заінтересований у результаті атестації кандидата у патентні повірені.

Якщо кандидат у патентні повірені вважає, що член атестаційної комісії прямо чи побічно заінтересований у результаті атестації його як патентного повіреного, він може заявити відвід такому члену атестаційної комісії.

Відвід повинен бути вмотивованим.

У разі заявлення відводу атестаційна комісія повинна вислухати особу, якій заявлено відвід, якщо вона бажає дати пояснення, та думку кандидата у патентні повірені, який заявляє відвід.

Атестаційна комісія приймає рішення про відвід члена атестаційної комісії, яке заноситься у протокол засідання атестаційної комісії.

16. Голова атестаційної комісії:

• здійснює керівництво роботою атестаційної комісії;

• здійснює контроль за виконанням заступником, секретарем та іншими членами атестаційної комісії їх обов'язків;

• визначає дату, час і місце проведення засідання атестаційної комісії;

• веде засідання атестаційної комісії;

• оголошує порядок денний засідання та його регламент;

• забезпечує дотримання регламенту присутніми на засіданні атестаційної комісії;

• надає слово для виступу;

• ставить питання на голосування;

• приймає рішення щодо запрошення на засідання атестаційної комісії осіб, які не є членами атестаційної комісії;

• підписує листи (повідомлення).

У разі відсутності голови атестаційної комісії, або неможливості виконувати функції відповідно до абзацу першого пункту 15 цього Положення його повноваження виконує його заступник.

17. Секретар атестаційної комісії:

• здійснює попередній розгляд документів, наданих кандидатами у патентні повірені для допуску їх до кваліфікаційних екзаменів;

• інформує членів атестаційної комісії про дату, час і місце проведення засідання атестаційної комісії та проект порядку денного;

• готує та направляє листи (повідомлення) атестаційної комісії кандидатам у патентні повірені відповідно до Порядку атестації представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 25 липня 2006 року N 556, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 серпня 2006 року за N 1021/12895;

• готує проект рішення атестаційної комісії;

• веде протокол засідання атестаційної комісії;

• готує проекти наказів Держдепартаменту щодо реєстрації патентних повірених;

• готує матеріали щодо реєстрації патентних повірених у Державному реєстрі представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених) та публікації в бюлетені "Промислова власність" відповідних відомостей про громадян України, які атестувалися як патентні повірені;

• здійснює облік та забезпечує зберігання особових справ кандидатів у патентні повірені та патентних повірених.

18. Член атестаційної комісії має право:

• ознайомлюватися з матеріалами, поданими на розгляд атестаційної комісії та здійснювати їх перевірку;

• заявляти клопотання, висловлювати міркування з питань, що розглядаються, наводити свої мотиви;

• брати участь у прийнятті рішення шляхом голосування;

• висловлювати окрему думку з оформленням її у письмовому вигляді.

19. У своїй роботі атестаційна комісія використовує бланки зі своїм найменуванням за зразком згідно з додатком до цього Положення.

20. Особові справи кандидатів у патентні повірені та патентних повірених зберігаються протягом 50 років з дня надходження заяви про атестацію кандидата у патентні повірені.

Протоколи засідань атестаційної комісії зберігаються протягом 10 років з дня його затвердження.

21. Організаційно-технічне забезпечення атестаційної комісії здійснюється Держдепартаментом.

 

Заступник голови 

В. С. Дмитришин 


 

Додаток
до Положення про атестаційну комісію Державного департаменту інтелектуальної власності 


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

Атестаційна комісія
вул. Урицького, 45, м. Київ-35, МСП, 03680, Україна
Тел.: (044)494-06-77 Факс: (044)494-06-67 _______________________________________________________


________________ N ________
на _____________ від ________

____________

 

ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням атестаційної комісії Державного департаменту інтелектуальної власності
від 8 вересня 2006 р. протокол N 1 


Порядок складання кваліфікаційних екзаменів кандидатами у представники у справах інтелектуальної власності (патентні повірені)

1 Загальні положення

1.1 Порядок складання кваліфікаційних екзаменів кандидатами у представники у справах інтелектуальної власності (патентні повірені) (далі - патентні повірені) розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.08.94 р. N 545 "Про затвердження Положення про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених)", Порядку атестації представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 25 липня 2006 року N 556 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 серпня 2006 року за N 1021/12895), та інших нормативно-правових актів, що регулюють порядок атестації патентних повірених.

1.2 Кваліфікаційні екзамени є складовою процедури атестації патентних повірених і є обов'язковими для атестації кандидата як патентного повіреного за всіма або декількома заявленими ним спеціалізаціями майбутньої діяльності:

- винаходи і корисні моделі;

- промислові зразки;

- торговельні марки (знаки для товарів і послуг);

- компонування (топографії) інтегральних мікросхем;

- географічні зазначення (зазначення походження товарів);

- юридичні послуги.

1.3 Кваліфікаційні екзамени складаються з трьох етапів.

Перший етап - комп'ютерне тестування за переліком кваліфікаційних тестових завдань з права інтелектуальної власності.

Другий етап - письмові кваліфікаційні екзамени з кожної із спеціалізацій майбутньої діяльності, заявленими кандидатом у патентні повірені.

Третій етап - усний комплексний кваліфікаційний екзамен з усіх спеціалізацій майбутньої діяльності, заявленими кандидатом у патентні повірені.

Письмові кваліфікаційні екзамени повинні передувати усному комплексному кваліфікаційного екзамену і не можуть бути проведені в один день.

1.4 Перелік кваліфікаційних тестових завдань, питання усного комплексного кваліфікаційного екзамену та завдання письмових кваліфікаційних екзаменів з усіх спеціалізацій, затверджуються атестаційною комісією Державного департаменту інтелектуальної власності (далі - Атестаційна комісія).

1.5 Контроль за проведенням першого етапу кваліфікаційного екзамену, а також проведення кваліфікаційних екзаменів другого та третього етапів здійснює екзаменаційна комісія, персональний склад якої затверджується Атестаційною комісією.

До складу екзаменаційної комісії для забезпечення проведення комп'ютерного тестування може входити представник вищого навчального закладу, що визначений Державним департаментом інтелектуальної власності як місце проведення кваліфікаційних екзаменів.

1.6 Особи, які з'явились складати кваліфікаційні екзамени, при собі обов'язково повинні мати паспорт громадянина України або документ, що його замінює.

Особи, у яких відсутні паспорт громадянина України або документ, що його замінює, та/або які відсутні у списку осіб, що отримали допуск Атестаційної комісії на складання кваліфікаційних екзаменів, до складання кваліфікаційних екзаменів не допускаються.

1.7 Особи, які не склали будь-який із етапів кваліфікаційного екзамену та/або кваліфікаційний екзамен за будь-якою із заявлених ними спеціалізацій майбутньої діяльності, мають право брати участь у кваліфікаційних екзаменах на загальних умовах повторно через рік.

1.8 Оскарження результатів складання кваліфікаційних екзаменів кандидатів у патентні повірені здійснюється у встановленому порядку.

2 Порядок складання комп'ютерного тесту

2.1 У день складання комп'ютерного тесту кандидат у патентні повірені має з'явитись на місце його проведення у встановлений час, що зазначений у повідомленні про його допуск до складання кваліфікаційних екзаменів, та зареєструватись.

2.2 За годину до початку комп'ютерного тесту, зареєстровані кандидати у патентні повірені запрошуються секретарем екзаменаційної комісії до аудиторії (приміщення), де вони з представником вищого навчального закладу, який забезпечує проведення комп'ютерного тестування, під особистий розпис ознайомлюються з правилами складання комп'ютерного тесту.

2.3 Довжина комп'ютерного тесту (перелік кваліфікаційних тестових завдань) має становити 50 тестових питань, пов'язаних із правовою охороною інтелектуальної власності.

Кандидатам у патентні повірені необхідно дати відповіді на увесь перелік кваліфікаційних тестів протягом однієї години з часу початку складання комп'ютерного тесту. Максимальна сума балів, яку він може набрати за правильні відповіді, становить 50 балів (правильна відповідь на одне тестове завдання додає до його суми 1 бал).

2.4 Результати комп'ютерного тестування оцінюються за бінарною шкалою "склав" - "не склав".

Вважається, що кандидат у патентні повірені склав комп'ютерний тест тоді, якщо він дав не менш ніж 70 відсотків правильних відповідей із усього переліку кваліфікаційних тестів, що становить 35 балів і більше, та вклався у відведений для цього час.

Особи, які дали правильні відповіді менш ніж на 70 відсотків кваліфікаційних тестових завдань, що становить суму 34 бали або менше, або такі, що не вклались у відведений для цього час, вважаються такими, що не склали комп'ютерний тест.

2.5 Результат комп'ютерного тестування кандидата у патентні повірені оформлюється Звітом про результати комп'ютерного тестування, що підписується секретарем екзаменаційної комісії та представником вищого навчального закладу, який забезпечує проведення комп'ютерного тестування.

2.6 На підставі Звітів про результати комп'ютерного тестування секретар екзаменаційної комісії оформлює Протокол результатів комп'ютерного тестування, що підписують усі члени екзаменаційної комісії.

Протокол результатів комп'ютерного тестування разом із Звітами про результати комп'ютерного тестування у додатку передається до Атестаційної комісії.

2.7 Результати першого етапу кваліфікаційного екзамену (комп'ютерного тестування) оприлюднюються секретарем екзаменаційної комісії не пізніш як через одну годину часу після його завершення.

Одночасно повідомляється порядок та дата проведення другого етапу кваліфікаційних екзаменів.

3 Порядок складання письмових кваліфікаційних екзаменів

3.1 До складання письмових кваліфікаційних екзаменів другого етапу допускаються особи, які успішно склали комп'ютерний тест.

3.2 У день складання письмового кваліфікаційного екзамену за певною спеціалізацію, особа, яка допущена до другого етапу кваліфікаційних екзаменів, повинна зареєструватись за одну годину до початку проведення цього письмового кваліфікаційного екзамену, якщо вона заявила цю спеціалізацію.

3.3 Як правило, кандидати у патентні повірені мають складати не більш ніж два письмових кваліфікаційних екзаменів на день.

3.4 Результати окремого письмового кваліфікаційного екзамену за певною спеціалізацією оцінюються за чотирьохбальною шкалою: "5 балів", "4 бали", \3 бали\ та "2 бали".

3.5 На підготовку відповіді на завдання письмового кваліфікаційного екзамену за кожною із спеціалізацій кандидату у патентні повірені відводиться три години.

При підготовці відповідей на завдання кандидати у патентні повірені не мають права користуватись будь-якою літературою, у тому числі нормативно-правового та довідкового характеру, засобами мобільного зв'язку тощо.

Особа, яка не вклалась у відведений для складання кваліфікаційних екзаменів за певною спеціалізацією час, або порушила вимоги абзацу 2 цього пункту вважається такою, що набрала 2 бали за письмовий кваліфікаційний екзамен з цієї спеціалізації.

3.6 Результати складання кандидатом у патентні повірені письмових кваліфікаційних екзаменів оцінюються комплексно за усіма заявленими ним спеціалізаціями за бінарною шкалою "склав" - "не склав".

Особи, які за виконані завдання письмових кваліфікаційних екзаменів набрали за результатами окремих письмових кваліфікаційних екзаменів за заявлених ними спеціалізацій суму балів, що становить 70 відсотків і більше від максимально можливої, вважаються такими, що склали письмовий кваліфікаційний екзамен.

Кандидати у патентні повірені, які набрали суму балів, що становить менше 70 відсотків від максимально можливої, або такі, що не вклались у відведений для цього час, вважаються такими, що не склали письмовий кваліфікаційний екзамен.

3.7 Секретар екзаменаційної комісії забезпечує для кожної особи, яка зареєструвалась для складання письмового кваліфікаційного екзамену, підготовку аркушів з кутовим штампом закладу освіти, екзаменаційні завдання, а також бланки екзаменаційних відомостей з зазначенням прізвищ, ім'я та по батькові кандидатів у патентні повірені.

При призначені аудиторії для складання письмового кваліфікаційного екзамену навчальний заклад керується вимогою забезпечення кожного кандидата у патентні повірені окремим робочим місцем.

3.8 За чверть години до часу, зазначеного для складання письмового кваліфікаційного екзамену, секретар екзаменаційної комісії в присутності двох членів комісії роздає кандидатам у патентні повірені проштамповані аркуші, варіанти завдань та відповідає на можливі запитання.

3.9 За кожним кандидатом у патентні повірені на період складання письмових кваліфікаційних екзаменів закріплюється кодовий номер, який заноситься секретарем екзаменаційної комісії у відомість реєстрації кодів із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові кандидата у патентні повірені. Інформація з реєстрації кодів є конфіденційною і не підлягає розголошенню до виставлення кандидатам у патентні повірені суми балів за виконані письмові кваліфікаційні екзамени.

3.10 По мірі виконання завдань кандидати у патентні повірені здають секретарю екзаменаційної комісії аркуші і звільняють аудиторію.

Після спливу часу, відведеного для складання письмового кваліфікаційного екзамену, секретар екзаменаційної комісії збирає у осіб, які залишились в аудиторії, аркуші із відповідями.

3.11 Зібрані роботи письмових кваліфікаційних екзаменів кодуються згідно відомості реєстрації кодів і передаються для перевірки члену екзаменаційної комісії, визначеному Атестаційною комісією.

3.12 За підсумками перевірки письмових кваліфікаційних екзаменів по кожній із заявлених кандидатом у патентні повірені спеціалізацій майбутньої діяльності, складається підсумкова відомість кількості балів, отриманих особою під присвоєним їй кодовим номером.

Вважається, що особа склала письмовий кваліфікаційний екзамен у випадку, якщо вона:

- заявила шість спеціалізацій майбутньої діяльності і у підсумку набрала 21 бал і більше;

- заявила п'ять спеціалізацій майбутньої діяльності і у підсумку набрала 18 балів і більше;

- заявила чотири спеціалізації майбутньої діяльності і у підсумку набрала 14 балів і більше;

- заявила три спеціалізації майбутньої діяльності і у підсумку набрала 11 балів і більше;

- заявила дві спеціалізації майбутньої діяльності і у підсумку набрала 7 балів і більше;

- заявила одну спеціалізацію майбутньої діяльності і у підсумку набрала 4 бали і більше.

3.13 На підставі екзаменаційних відомостей щодо кількості балів, набраних особою з певним присвоєним їй кодом, секретар екзаменаційної комісії здійснює розкодування прізвища, ім'я та по батькові цієї особи і складає протокол результатів письмових кваліфікаційних екзаменів, у якому зазначається про складання або не складання кандидатом у патентні повірені письмового кваліфікаційного екзамену другого етапу.

3.14 Протокол результатів письмових кваліфікаційних екзаменів, підписаний усіма членами екзаменаційної комісії, разом із екзаменаційними відомостями та відомістю реєстрації кодів, передається до Атестаційної комісії.

У строк, що не перевищує два дні після дати проведення останнього письмового кваліфікаційного екзамену, але не пізніше, ніж за добу до визначеної дати проведення усного комплексного кваліфікаційного екзамену, Голова екзаменаційної комісії оприлюднює протокол результатів письмових кваліфікаційних екзаменів перед усіма особами, які брали участь в ньому.

Одночасно секретар екзаменаційної комісії доводить до відома осіб, які успішно пройшли два етапи кваліфікаційних екзаменів, про час і місце проведення усного комплексного кваліфікаційного екзамену.

4 Порядок складання усного комплексного кваліфікаційного екзамену

4.1 До складання усного комплексного кваліфікаційного екзамену третього етапу допускаються особи, які успішно склали письмові кваліфікаційні екзамени другого етапу.

4.2 У день усного комплексного кваліфікаційного екзамену, особа, яка допущена до складання цього екзамену, повинна зареєструватись за одну годину до початку його проведення.

4.3 Секретар екзаменаційної комісії забезпечує для кожної особи, яка зареєструвалась для складання усного комплексного кваліфікаційного екзамену, підготовку аркушів з кутовим штампом закладу освіти, екзаменаційного білета, а також бланки екзаменаційних відомостей з зазначенням прізвищ, ім'я та по батькові кандидатів у патентні повірені.

При призначені аудиторії для складання усного комплексного кваліфікаційного екзамену навчальний заклад керується вимогою забезпечення кожного кандидата у патентні повірені окремим робочим місцем.

4.4 У час, призначений для складання усного комплексного кваліфікаційного екзамену, секретар екзаменаційної комісії запрошує кандидатів у патентні повірені до аудиторії, де вони у присутності членів екзаменаційної комісії одержують білет з питаннями.

Кожний білет усного комплексного екзамену містить шість питань, пов'язаних із спеціалізаціями майбутньої діяльності кандидатів у патентні повірені, зазначеними у п. 1.2 цього Порядку.

4.5 Одночасно в аудиторії можуть готуватись та складати усний комплексний кваліфікаційний екзамен не більш ніж п'ять осіб.

Тези своїх відповідей на питання білета кандидати у патентні повірені готують на проштампованих аркушах, отриманих від секретаря екзаменаційної комісії.

На підготовку до відповідей на усі питання білета кандидату у патентні повірені відводиться одна година.

При підготовці відповідей на завдання кандидати у патентні повірені не мають права користуватись будь-якою літературою, у тому числі нормативно-правового та довідкового характеру, засобами мобільного зв'язку тощо.

4.6 Відповіді на питання білета усного комплексного кваліфікаційного екзамену приймають члени екзаменаційної комісії, призначені Атестаційною комісією для кожної спеціалізації.

Кандидат у патентні повірені має право дати відповіді тільки на ті питання, що стосуються заявлених ним спеціалізацій майбутньої діяльності.

Після відповіді на останнє питання заявлених спеціалізацій, кандидат у патентні повірені здає секретарю екзаменаційної комісії аркуші з тезами відповідей, білет, звільняє аудиторію, а його місце займає наступна особа.

4.7 Результати відповіді на окреме питання білета усного комплексного кваліфікаційного екзамену за певною спеціалізацією оцінюються за чотирьохбальною шкалою: "5 балів", "4 бали", "3 бали" та "2 бали".

4.8 Результати складання кандидатом у патентні повірені усного комплексного кваліфікаційного екзамену оцінюється комплексно за усіма заявленими ним спеціалізаціями за бінарною шкалою "склав" - "не склав".

Особи, які за відповіді на питання білета усного комплексного кваліфікаційного екзамену набрали за окремі відповіді за заявленими ними спеціалізаціями суму балів, що становить 70 відсотків і більше від максимально можливої, вважаються такими, що склали усний комплексний кваліфікаційний екзамен.

Кандидати у патентні повірені, які набрали за відповіді на окремі питання білета суму балів, що становить менше 70 відсотків від максимально можливої, або які порушили вимоги абзацу 4 п. 4.5 цього Порядку, вважаються такими, що не склали усний комплексний кваліфікаційний екзамен.

4.9 Після того, як остання особа закінчила відповіді на питання свого білета і залишила аудиторію, секретар екзаменаційної комісії на підставі екзаменаційних відомостей, підписаних екзаменаторами певних спеціалізацій, складає підсумкову відомість кількості балів, отриманих особою.

Вважається, що особа склала усний комплексний кваліфікаційний екзамен у випадку, якщо вона:

- заявила шість спеціалізацій майбутньої діяльності і у підсумку набрала 21 бал і більше;

- заявила п'ять спеціалізацій майбутньої діяльності і у підсумку набрала 18 балів і більше;

- заявила чотири спеціалізації майбутньої діяльності і у підсумку набрала 14 балів і більше;

- заявила три спеціалізації майбутньої діяльності і у підсумку набрала 11 балів і більше;

- заявила дві спеціалізації майбутньої діяльності і у підсумку набрала 7 балів і більше;

- заявила одну спеціалізацію майбутньої діяльності і у підсумку набрала 4 бали і більше.

4.10 На підставі екзаменаційних відомостей щодо кількості балів, отриманих кандидатом у патентні повірені, секретар екзаменаційної комісії складає протокол результатів усного комплексного кваліфікаційного екзамену, у якому зазначається про складання або не складання кандидатом у патентні повірені усного комплексного кваліфікаційного екзамену третього етапу, а Голова екзаменаційної комісії оприлюднює його перед усіма особами, які брали участь в ньому.

4.11 Протокол результатів усного комплексного кваліфікаційного екзамену, підписаний усіма членами екзаменаційної комісії, разом із екзаменаційними відомостями передається до Атестаційної комісії.

5 Підведення підсумків кваліфікаційних екзаменів кандидатів у патентні повірені

5.1 У строк, що не перевищує два дні після дати проведення усного кваліфікаційного екзамену, але не пізніше, ніж за добу до визначеної дати проведення Атестаційною комісією співбесіди з особами, які успішно пройшли три етапи кваліфікаційних екзаменів, Атестаційна комісія підводить підсумки кваліфікаційних екзаменів кандидатів у патентні повірені.

5.2 Під час підведення підсумків кваліфікаційних екзаменів кандидатів у патентні повірені Атестаційна комісія розглядає протоколи результатів письмових і усного кваліфікаційних екзаменів, підписані усіма членами екзаменаційної комісії, і приймає по кожному із кандидатів у патентні повірені рішення про його допуск до співбесіди за усіма або деякими із заявлених ним спеціалізаціями майбутньої діяльності, зазначених у п. 1.2 цього Порядку.

5.3 Вважається, що за певною із заявлених спеціалізацій майбутньої діяльності особа допускається до співбесіди за умови, якщо вона успішно склала письмовий та усний кваліфікаційні екзамени за цією спеціалізацією і у підсумку набрала 7 балів і більше із максимально можливої суми у 10 балів.

Особа, яка за певною із заявлених нею спеціалізацій майбутньої діяльності набрала 7 балів, але при цьому за письмовий або усний кваліфікаційний екзамен з цієї спеціалізації набрала 2 бали, вважається такою, яка не допущена до співбесіди за цією спеціалізацією.

5.5 Особа, яка успішно склала письмовий та усний кваліфікаційні екзамени за певною із заявлених спеціалізацій майбутньої діяльності і у підсумку набрала 6 балів і менше з максимально можливої суми у 10 балів, вважається такою, яка не допущена до співбесіди за цією спеціалізацією.

5.6 За результатами підведення підсумків кваліфікаційних екзаменів, секретар Атестаційної комісії оприлюднює перед кандидатами у патентні повірені, які брали участь у третьому етапі кваліфікаційних екзаменів, рішення Атестаційної комісії щодо їх допуску до співбесіди з урахуванням спеціалізації (спеціалізацій) діяльності, що ними заявлена (заявлені), та результатів кваліфікаційних екзаменів.

Одночасно сповіщається про час і місце проведення Атестаційною комісією співбесіди.

5.7 Оскарження рішення Атестаційної комісії щодо допуску кандидата у патентні повірені до співбесіди здійснюється у встановленому порядку.

____________

 

Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!

  • №2633 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №1
  • №2633 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №2
  • №2633 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №3
  • №2633 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №4
  • №2633 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №5
  • №2633 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №6
  • №2633 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №7
  • №2633 - Новости - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №8