О доплате предпринимателями в пенсионный фонд
Физлицам — предпринимателям, избравшим особый способ налогообложения (фиксированный или единый налог), разъяснен порядок от 16.03.2009 № 4323/03-30 представления отчетности и осуществления ими доплаты до минимального страхового взноса.
ПФУ объяснил, что годовой отчет о начислении и уплате суммы страховых взносов на общеобязательное государственное пенсионное страхование за 2008 год представлять не следует, поскольку фиксированный размер страховых взносов в указанном году законодательством не устанавливался.
Вместе с тем для правильного расчета страхового стажа и, соответственно, — пенсии упомянутым лицам предложено осуществить доплату до минимального страхового взноса, если часть единого (42%) или фиксированного (10%) налогов, которая направляется в ПФУ, меньше минимального.Это письмо также содержит размеры минимальных страховых взносов (помесячно) на 2009 год.
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 16.03.2009 р. N 4323/03-30
Пенсійний фонд України розглянув листа щодо подання звітності фізичними особами - підприємцями, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований або єдиний податок), та здійснення ними доплати до мінімального страхового внеску і в порядку поставлених питань повідомляє.
1. Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), річний звіт про нараховані та сплачені суми фіксованого розміру страхових внесків за формою згідно з додатком 26 до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 N 21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за N 64/8663 (далі - Інструкція), за 2008 рік не подають, оскільки фіксований розмір страхових внесків у зазначеному році законодавством не було встановлено.
2. Згідно з Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» органи Державного казначейства України перераховують до Пенсійного фонду 42 відсотки від сум єдиного податку. Суми, які надходять до бюджету Фонду внаслідок зазначеного розподілу, зараховуються в рахунок сплати страхових внесків фізичною особою - підприємцем на підставі наданих платником копій платіжних доручень про сплату зазначеного податку.
Водночас повідомляємо, що згідно зі статтею 24 Закону страховий стаж для розрахунку розміру пенсії за віком обчислюється в місяцях, за які щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Мінімальний страховий внесок визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір страхового внеску, установленого законом. Так, у 2009 році мінімальний страховий внесок становить: за кожний місяць з 1 січня - 200,86 грн., з 1 квітня - 207,50 грн. з 1 липня - 209,16 грн., з 1 жовтня - 215,80 грн., з 1 грудня - 222,11 грн.
Таким чином, у разі, якщо частина єдиного (42 %) або фіксованого (10 %) податків, що спрямовується до Пенсійного фонду України, менша ніж мінімальний страховий внесок, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності для зарахування до страхового стажу відповідного періоду за бажанням можуть здійснити доплату до мінімального страхового внеску.
Порядок здійснення такої доплати визначено у розділі 15 Інструкції.
Згідно із зазначеним розділом Інструкції доплата до мінімального страхового внеску за неповний місяць роботи здійснюється застрахованою особою за її бажанням за даними персоніфікованого обліку за підсумками року або при виході застрахованої особи на пенсію за місцем проживання. В інших випадках стаж обчислюється за формулою, визначеною пунктом 3 статті 24 Закону.
Заступник Голови правління В. Короневський
Еженедельник "Главбух"
Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!