О начислении взносов в Фонд занятости с доходов предпринимателей
В письме от 16.02.2009 № ДЦ-03-1093/0/6-09 отмечается, что Указом № 727 предприниматели-единоналожники освобождаются от обязанности начисления, отчисления и перечисления в государственные целевые фонды сборов, связанных с выплатой заработной платы работникам, находящимся с ними в трудовых отношениях.
Однако выполнение работ (предоставление услуг) по договорам гражданско-правового характера не подпадает под действие КЗоТ, поэтому юридические и физические лица, работающие по упрощенной системе налогообложения (единый налог), в случае использования труда физических лиц по гражданско-правовым договорам, должны также начислять и уплачивать страховые взносы в размере 1,6% (если физическое лицо находится с ними в трудовых отношениях) и 2,2% (если физическое лицо не находится с ними в трудовых отношениях). А из заработной платы наемных работников они должны только удерживать и перечислять страховые взносы в Фонд занятости.
На доход от выполнения работ (предоставления услуг) физическим лицом — предпринимателем по гражданско-правовому договору страховые взносы в Фонд, в случае соответствия выполненных работ (предоставленных услуг) видам деятельности, указанным в свидетельстве о государственной регистрации их как предпринимателей, не начисляются.
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ
ЛИСТ
від 16.02.2009 р. N ДЦ-03-1093/0/6-09
<...> Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» суб'єкти підприємницької діяльності звільняються від обов'язку нарахування, відрахування та перерахування до державних цільових фондів зборів, пов'язаних з виплатою заробітної плати працівникам, які перебувають з ними у трудових відносинах.
Виконання робіт (надання послуг) за договорами цивільно-правового характеру не підпадає під дію КЗпП, тому юридичні та фізичні особи, які працюють за спрощеною системою оподаткування (єдиний податок), у разі використання праці фізичних осіб за цивільно-правовими договорами, повинні також нараховувати та сплачувати страхові внески в розмірі 1,6 % (якщо фізична особа перебуває з ними в трудових відносинах) та 2,2 % (якщо фізична особа не перебуває з ними в трудових відносинах).
Юридичні та фізичні особи, які працюють за спрощеною системою оподаткування (єдиний податок) повинні лише утримувати та перераховувати страхові внески до Фонду із заробітної плати найманих працівників.
На дохід від виконання робіт (надання послуг) фізичною особою - підприємцем за цивільно-правовим договором страхові внески до Фонду, у разі відповідності виконаних робіт (наданих послуг) видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію їх як підприємців, не нараховуються.
Директор В. Галицький
Еженедельник "Главбух"
Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!