Об особенностях реорганизации банков
Постановлениемот 27.06.2008 № 189 определен порядок предоставления Нацбанком разрешения на добровольную реорганизацию банка по решению его владельцев и утверждения плана реорганизации, особенности согласования уставов банков-правопреемников, выдачи им банковской лицензии и письменного разрешения на осуществление операций, внесения соответствующих записей в Государственный реестр банков в связи с реорганизацией последних.
Заметим, банки, которые реорганизовываются в ОАО с целью приведения своей организационно-правовой формы в соответствии с Законом Украины «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно формы создания банков и размера уставного капитала» от 14.09.2006 № 133-V, осуществляют реорганизацию без получения разрешения Нацбанка.
Документ действует с 23.09.2008.
Про затвердження Положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників
Постанова Правління Національного банку України
від 27 червня 2008 року N 189
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
12 вересня 2008 р. за N 845/15536
Відповідно до статей 104 - 109 Цивільного кодексу України, статей 59, 91, 336 Господарського кодексу України, статей 6, 26 - 29, 31 - 33, 38 - 40, 42 Закону України «Про банки і банківську діяльність», інших законодавчих актів України, з метою визначення особливостей реорганізації банку за рішенням його власників Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників, що додається.
2. Установити, що банки, які реорганізовуються у відкриті акціонерні товариства з метою приведення своєї організаційно-правової форми у відповідність до Закону України від 14 вересня 2006 року N 133-V «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо форми створення банків та розміру статутного капіталу», здійснюють реорганізацію без отримання дозволу Національного банку України.
План реорганізації відповідних банків, що подається на затвердження Національному банку України, має передбачати здійснення реорганізаційних процедур у строки, установлені цим Законом. До плану реорганізації додається рішення загальних зборів про проведення реорганізації та затвердження плану реорганізації.
3. Департаменту методології банківського регулювання та нагляду (Н. В. Іваненко) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома структурних підрозділів центрального апарату Національного банку України, територіальних управлінь, а також банків для керівництва і використання в роботі.
4. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України В. Л. Кротюка, виконавчого директора - директора Дирекції з банківського регулювання та нагляду О. І. Кірєєва і начальників територіальних управлінь Національного банку України.
В. о. Голови А. В. Шаповалов
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Правління Національного банку України
від 27 червня 2008 р. N 189
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 вересня 2008 р. за N 845/15536
Положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок надання Національним банком України (далі - Національний банк) дозволу на добровільну реорганізацію банку за рішенням його власників і затвердження плану реорганізації, особливості погодження статутів банків-правонаступників, видачі їм банківської ліцензії та письмового дозволу на здійснення операцій, унесення відповідних записів до Державного реєстру банків у зв'язку з реорганізацією банків.
1.2. У цьому Положенні терміни, що визначають способи реорганізації банків (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення), уживаються відповідно до їх визначень, наведених у статті 26 Закону України «Про банки і банківську діяльність» (далі - Закон про банки).
1.3. Відповідно до цього Положення банками - учасниками реорганізації є банк, що реорганізовується, і банк-правонаступник.
Банком, що реорганізовується, є банк, який унаслідок реорганізації повністю або частково передає своє майно, кошти, права та обов'язки банку-правонаступнику.
Банком-правонаступником є банк, який унаслідок реорганізації повністю або частково приймає майно, кошти, права та обов'язки банку, що реорганізовується.
1.4. Керівники банку несуть відповідальність за достовірність інформації та документів, які подаються згідно з вимогами цього Положення.
Національний банк може вимагати від банків - учасників реорганізації виправлення недоліків у поданих документах.
1.5. Реорганізація банку розпочинається після затвердження Комісією Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків (далі - Комісія Національного банку) плану реорганізації.
1.6. Банк-правонаступник повинен відповідати вимогам щодо дотримання економічних нормативів у його діяльності, порядку реєстрації банків і ліцензування, установленим законодавством України, у тому числі нормативно-правовими актами Національного банку.
1.7. Банк, що реорганізовується, подає звітність згідно з порядком, установленим нормативно-правовими актами Національного банку, до дня внесення запису про державну реєстрацію його припинення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - Єдиний державний реєстр).
1.8. Національний банк має право вимагати від банків - учасників реорганізації надання інформації про стан здійснення реорганізації відповідно до затвердженого Національним банком плану реорганізації.
1.9. Сума розмірів статутних капіталів усіх банків-правонаступників має дорівнювати сумі розмірів статутних капіталів банків, що реорганізовуються, але бути не менше розміру, передбаченого статтею 31 Закону про банки.
2. Порядок надання Національним банком дозволу на реорганізацію банку
2.1. Банк, що реорганізовується, і банк-правонаступник (у разі приєднання) для отримання дозволу Національного банку на реорганізацію і затвердження плану реорганізації подають до Національного банку або територіального управління Національного банку за місцезнаходженням банку, що реорганізовується, і банку-правонаступника (далі - відповідне територіальне управління) такі документи:
а) заяву про надання дозволу на реорганізацію, підписану головою спостережної ради і головою правління кожного з банків - учасників реорганізації.
У заяві має бути зазначено:
спосіб реорганізації;
майбутнє місцезнаходження банку-правонаступника;
перелік усіх документів, що додаються до заяви;
б) обґрунтування, розрахунки та прогнозний баланс банку-правонаступника, які б засвідчували настання позитивних наслідків для вкладників та інших кредиторів банку-правонаступника;
в) протоколи загальних зборів учасників (далі - протокол загальних зборів);
г) план реорганізації банку;
ґ) рішення спостережної ради банку щодо реорганізації дочірнього банку;
д) копію платіжного документа про внесення плати за послуги, що надаються згідно з цим Положенням, відповідно до нормативно-правових актів Національного банку, що визначають перелік послуг і тарифи за їх надання.
2.2. Обґрунтування та розрахунки позитивних наслідків для кредиторів і вкладників після реорганізації (далі - Обґрунтування) мають містити таку інформацію:
підстави прийняття рішення про реорганізацію;
висновок про доцільність реорганізації та позитивні наслідки для вкладників та інших кредиторів банку після реорганізації;
розмір статутного капіталу та регулятивного капіталу банку-правонаступника;
про забезпечення банку-правонаступника приміщенням або про заходи, яких банк - учасник реорганізації вживає для дотримання цих вимог згідно з планом реорганізації;
прогнозний розрахунок економічних нормативів, установлених нормативно-правовими актами Національного банку, протягом наступних трьох місяців після консолідації балансів/розподілу балансу.
До Обґрунтування додається статистична звітність банків - учасників реорганізації за останній місяць за станом на перше число місяця, що передує зверненню до Національного банку про надання дозволу на реорганізацію банків:
оборотно-сальдовий баланс - форма 10 (місячна);
звіт про дотримання економічних нормативів - форма 611 (місячна).
До Обґрунтування додається перелік видів діяльності/операцій, які він має намір здійснювати на підставі банківської ліцензії і письмового дозволу Національного банку.
Обґрунтування підписується головою спостережної ради і головою правління кожного з банків - учасників реорганізації.
Складення прогнозного балансу банку-правонаступника здійснюється з дотриманням вимог нормативно-правових актів Національного банку.
2.3. План реорганізації може складатися відповідно до зразків, зазначених у додатках 1 - 5 до цього Положення, та з урахуванням вимог щодо оцінки діяльності відокремлених підрозділів і дочірніх підприємств банку, що реорганізовується.
План реорганізації затверджується загальними зборами учасників банку, що реорганізовується, а також банку-правонаступника у разі здійснення реорганізації шляхом приєднання.
Якщо реорганізація здійснюється шляхом злиття/приєднання та до угоди про злиття/приєднання включено умови реорганізації згідно з додатками 1, 2 до цього Положення, то план реорганізації може бути затверджений спостережною радою банків - учасників реорганізації.
2.4. Банки, що реорганізовуються шляхом злиття або приєднання, крім документів, передбачених пунктом 2.1 цієї глави, для отримання дозволу Національного банку на реорганізацію та затвердження плану реорганізації подають:
угоду про злиття/приєднання банків, укладену банками, що реорганізовуються, затверджену відповідно до вимог статті 29 Закону про банки, яка містить положення, що регулюють питання, визначені в статті 28 Закону про банки;
висновок та/або відповідний дозвіл Антимонопольного комітету України чи адміністративної колегії Антимонопольного комітету України у випадках, передбачених законодавством України.
2.5. Національний банк перевіряє пакет документів, поданий банком, що реорганізовується, і банком-правонаступником на відповідність вимогам банківського законодавства, у тому числі нормативно-правових актів Національного банку.
Відповідне територіальне управління в тижневий строк з дати отримання документів, передбачених цією главою, від банку, нагляд за діяльністю якого здійснює Національний банк відповідно до переліку, визначеного Комісією Національного банку, надсилає до Національного банку відповідні документи та інформацію щодо їх комплектності.
Відповідне територіальне управління у двотижневий строк з дати отримання документів, передбачених цією главою, від банку, нагляд за діяльністю якого здійснює територіальне управління Національного банку відповідно до переліку, визначеного Комісією Національного банку, надсилає до Національного банку відповідний пакет документів і висновок щодо доцільності проведення реорганізації.
2.6. Національний банк повідомляє банк про прийняття ним рішення про надання дозволу на реорганізацію в листі за підписом заступника Голови Національного банку - куратора служби банківського нагляду згідно з функціональним розподілом обов'язків або особи, яка виконує його повноваження.
2.7. Національний банк відмовляє в реорганізації, якщо:
а) проведення реорганізації банку загрожує інтересам кредиторів і вкладників, зокрема:
банк-правонаступник не буде відповідати вимогам нормативно-правових актів Національного банку щодо дотримання економічних нормативів та порядку реєстрації і ліцензування діяльності банків;
банк-правонаступник разом з його дочірніми, асоційованими підприємствами за результатами консолідованої фінансової звітності не буде дотримуватися економічних нормативів, установлених нормативно-правовими актами Національного банку;
розмір статутного капіталу банку-правонаступника менший, ніж розмір, передбачений статтею 31 Закону про банки;
є рішення суду, яке унеможливлює проведення реорганізації;
б) документи, подані для отримання дозволу на реорганізацію, містять недостовірну інформацію;
в) подано неповний пакет документів або ці документи не відповідають вимогам Закону про банки, нормативно-правових актів Національного банку чи цього Положення;
г) учасникам банків, які проводять реорганізацію, відмовлено в наданні дозволу на придбання істотної участі в банку.
3. Здійснення заходів, передбачених планом реорганізації
3.1. Банк, що реорганізовується, після отримання дозволу Національного банку на реорганізацію протягом 10 робочих днів повідомляє Національний банк (відповідне територіальне управління) про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення загальних зборів учасників банку щодо його припинення шляхом реорганізації і подає копію повідомлення, яке складене відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».
3.2. Особи, які внаслідок реорганізації мають стати власниками істотної участі в банку-правонаступнику і не були власниками істотної участі в банку, що реорганізовується, а також особи, які були власниками істотної участі в банку, що реорганізується, і збільшують її внаслідок реорганізації до 25, 50 чи 75 відсотків статутного капіталу банку, зобов'язані до часу затвердження передавального акта/розподільчого балансу отримати письмовий дозвіл Національного банку на придбання або збільшення істотної участі в банку-правонаступнику у випадку та порядку, визначених нормативно-правовими актом Національного банку про реєстрацію банків.
3.3. Банк у разі проведення реорганізації шляхом злиття, приєднання або перетворення складає передавальний акт.
Банк у разі проведення реорганізації шляхом поділу або виділення складає розподільчий баланс.
3.4. Передавальний акт/розподільчий баланс складається після проведення інвентаризації активів банку, що реорганізовується, та усунення виявлених розбіжностей, що підтверджується відповідним актом, оформленим згідно з вимогами законодавства України, і закінчення строку для пред'явлення кредиторами вимог (задоволення чи відхилення вимог кредиторів).
Передавальний акт/розподільчий баланс складається на дату, визначену в плані реорганізації.
Передавальний акт кожного банку, що реорганізовується, складається на одне й те саме число місяця.
Передавальний акт/розподільчий баланс складається в національній валюті в тисячах гривень на підставі балансу банку, що реорганізовується (додатки 6, 7).
Статті балансу, що містяться в передавальному акті/розподільчому балансі, мають відповідати вимогам нормативно-правового акта Національного банку, що регулює порядок складання звіту «Баланс» квартальної фінансової звітності банку.
3.5. До передавального акта/розподільчого балансу додаються розшифрування активів, зобов'язань і капіталу, які передаються банку-правонаступнику, у розрізі рахунків (додатки 8, 9).
Розшифрування активів, зобов'язань і капіталу до передавального акта/розподільчого балансу здійснюються відповідно до вимог, установлених Правилами організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України, затвердженими постановою Правління Національного банку України від 19.03.2003 N 124, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 07.05.2003 за N 353/7674, зі змінами, для подання статистичного звіту за формою N 1Д (щоденна) «Баланс банку».
Передавальний акт/розподільчий баланс підписуються головою та членами комісії для проведення реорганізації. Підписи голови та членів комісії для проведення реорганізації повинні бути нотаріально посвідчені.
3.6. Фінансова звітність банку, що реорганізовується, на дату складення передавального акта/розподільчого балансу перевіряється аудитором (аудиторською фірмою) відповідно до законодавства України.
Аудиторська перевірка здійснюється за період від останньої аудиторської перевірки до дати, на яку згідно з планом реорганізації складається передавальний акт/розподільчий баланс.
Достовірність передавального акта/розподільчого балансу має бути підтверджена аудитором.
Аудиту підлягають у разі реорганізації шляхом виділення саме ті відокремлені підрозділи, майно, права та обов'язки яких згідно з планом реорганізації передаються банку-правонаступнику за розподільчим балансом.
3.7. Уповноважена учасниками банку-правонаступника особа після виконання заходів, передбачених планом реорганізації, перед проведенням його державної реєстрації подає до Національного банку (відповідного територіального управління) пакет документів для погодження статуту/змін до статуту банку-правонаступника згідно зі статтею 17 Закону про банки та нормативно-правовим актом Національного банку про реєстрацію банків з урахуванням особливостей, які визначені цим Положенням.
До вищезазначеного пакета документів додаються аудиторський висновок, який підтверджує достовірність передавального акта/розподільчого балансу, та копія сертифіката аудитора.
3.8. Після затвердження передавального акта/розподільчого балансу учасниками банку, що реорганізовується, проводяться установчі (загальні) збори банку-правонаступника.
Статут банку-правонаступника, має містити положення про правонаступництво щодо прав та обов'язків банку, що реорганізовується, які визначені в передавальному акті/розподільчому балансі.
Протокол установчих (загальних) зборів учасників банку-правонаступника, окрім зазначеного в нормативно-правовому акті про реєстрацію банків, має містити рішення про:
створення банку внаслідок реорганізації;
визнання учасниками банку-правонаступника прав та обов'язків банку, що реорганізувався, які визначені в передавальному акті/розподільчому балансі (з доданням його до протоколу);
затвердження балансу банку-правонаступника, складеного на підставі передавального акта/розподільчого балансу банків, що реорганізовуються (з доданням його до протоколу).
3.9. У разі реорганізації шляхом перетворення установчий договір до Національного банку (відповідного територіального управління) не подається.
У разі реорганізації шляхом перетворення та залишення без змін напрямів діяльності та переліку операцій банку-правонаступника бізнес-план до Національного банку (відповідного територіального управління) не подається.
3.10. Якщо до Національного банку раніше подавалися документи про підтвердження джерел надходження коштів до статутного капіталу банку, що реорганізувався, то банком-правонаступником під час погодження (реєстрації) його статуту або змін до нього зазначені документи повторно не подаються.
3.11. Якщо керівниками банку-правонаступника призначаються на рівнозначні посади особи, які є керівниками банку, що реорганізовується, то документи щодо погодження їх призначення, підтвердження професійної придатності та бездоганної ділової репутації до Національного банку не подаються.
3.12. Банк-правонаступник отримує банківську ліцензію та письмовий дозвіл Національного банку на здійснення операцій у порядку, передбаченому нормативно-правовими актами Національного банку.
Банк-правонаступник повинен здійснювати операції в національній та іноземній валютах в обсягах, не менших, ніж кожен з банків, що реорганізовуються.
Видача Національним банком письмового дозволу на здійснення окремих видів операцій банку-правонаступнику здійснюється без урахування вимог щодо терміну функціонування банку.
4. Завершення реорганізації
4.1. Банк, що реорганізовується, для виключення його з Державного реєстру банків подає до Національного банку (відповідного територіального управління):
копію свідоцтва про державну реєстрацію банку-правонаступника та копію його статуту з відміткою державного реєстратора (крім банків, що здійснюють реорганізацію шляхом приєднання);
інформацію про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті реорганізації.
Банк, що реорганізовується шляхом злиття, поділу, виділення, перетворення, подає відповідні документи після проведення державної реєстрації та внесення до Державного реєстру банків запису про реєстрацію банку-правонаступника.
4.2. Відповідне територіальне управління у тижневий строк з дати отримання зазначених у пункті 4.1 цього Положення документів від банку надсилає їх до Національного банку разом з інформацією щодо їх комплектності.
4.3. Після внесення до Державного реєстру банків записів про виключення банку, що реорганізувався, з цього реєстру та про реєстрацію банку-правонаступника відповідні записи також уносяться до Довідника учасників системи електронних платежів Національного банку й Електронного технологічного довідника банків України та інших установ.
Директор Департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду Н. В. Іваненко
Додаток 1
до Положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників
Затверджено
рішенням загальних зборів учасників
________________________________
(повне найменування
________________________________
банків, що реорганізовуються)
_____________________ 20__ року
(дата прийняття рішення)
протокол N ______
Затверджено
рішенням Комісії Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків
______________ 20__ року N _______
План реорганізації шляхом злиття
(зразок)
____________________________________________________________________________________
(повне найменування банків, що реорганізовуються)
____________________________________________________________________________________
Розділ I. Умови злиття
1. Згідно з цим планом передбачається реорганізувати _______________________________________
_____________________________________________________________________________________
(повне найменування банків, які зливаються)
(далі - банки, що реорганізовуються) шляхом їх злиття та створення банку-правонаступника ______________________________________________________________________________________.
(повне найменування банку-правонаступника)
Унаслідок реорганізації банк-правонаступник стає правонаступником усього майна, прав та обов'язків банку, що реорганізовується, капітал у повному обсязі передається банку-правонаступнику за передавальним актом, складеним на _____________ 20__ року.
2. Передавальний акт складається після:
проведення в банку, що реорганізовується, інвентаризації активів, зобов'язань, резервів, уключаючи ті, що обліковуються на позабалансових рахунках банку, що реорганізовується, і усунення виявлених розбіжностей;
закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами й урегулювання наявних конфліктів з ними (задоволення чи відхилення вимог кредиторів).
3. Організаційно-правова форма банку-правонаступника ____________________________________.
4. Розмір статутного капіталу банку-правонаступника _______________________________________.
5. Порядок та умови обміну часток (акцій, паїв) банку, що реорганізовується, на акції (паї) банку-правонаступника, у тому числі строки проведення цього обміну _________________________
_____________________________________________________________________________________.
(якщо після реорганізації банк-правонаступник здійснюватиме діяльність у формі
кооперативного банку, то зазначаються, зокрема, кількість і розмір паїв кожного з його
учасників. Якщо внаслідок злиття створюється банк-правонаступник у формі відкритого
акціонерного товариства, то зазначається, що обмін часток (акцій, паїв) банку, що
реорганізовується, на акції банку-правонаступника здійснюється згідно з порядком та
умовами, затвердженими рішеннями загальних зборів учасників)
6. Банк, що реорганізовується, має закрити такі відокремлені підрозділи:
_____________________________________________________________________________________.
(за потреби зазначається перелік відокремлених підрозділів, які закриватиме банк, що
реорганізовується, як збиткові чи з інших причин і не реорганізовуватиме їх
у відокремлені підрозділи банку-правонаступника)
7. Банк-правонаступник має відкрити такі відокремлені підрозділи:
_____________________________________________________________________________________.
(зазначається перелік відокремлених підрозділів, які має відкрити внаслідок
реорганізації банк-правонаступник, або зазначений перелік
подається як додаток до плану реорганізації)
8. Після злиття банків передбачається такий порядок роботи банку-правонаступника (філій банку-правонаступника) у системі електронних платежів Національного банку України (далі - Національний банк):
_____________________________________________________________________________________.
(стосовно банку-правонаступника зазначається модель обслуговування його
кореспондентського рахунку згідно з нормативно-правовим актом Національного банку,
що визначає порядок міжбанківського переказу грошей в Україні в національній
валюті, або те, що банк-правонаступник і його філії працюватимуть
за незалежними кореспондентськими рахунками)
9. Інші умови.
Розділ II. Заходи з реорганізації
N з/п | Назва заходу | Строк виконання | Особи, відповідальні за виконання заходів |
1 | 2 | 3 | 4 |
Заходи після отримання дозволу Національного банку на реорганізацію | |||
1 | Подання банком, що реорганізовується, Національному банку або територіальному управлінню Національного банку за своїм місцезнаходженням (далі - відповідне територіальне управління) інформації про внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про рішення загальних зборів учасників банку щодо його припинення шляхом реорганізації і надання копії повідомлення, яке складене відповідно до вимог статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" | ||
2 | Викуп банком, що реорганізовується, часток учасників у статутному капіталі банку з дотриманням вимог статті 33 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (далі - Закон про банки) у разі звернення учасників (акціонерів) банку, які не голосували на загальних зборах за прийняття рішення про реорганізацію. Подання банком, що реорганізовується, до Національного банку (відповідного територіального управління) інформації відповідно до частин четвертої та п'ятої статті 33 Закону про банки | ||
3 | Отримання дозволу на придбання або збільшення істотної участі в банку-правонаступнику | _____________ (строк подання документів до Національного банку/відповідного територіального управління) | |
4 | Подання банком-правонаступником до Національного банку (відповідного територіального управління) документів, що потрібні для: погодження статуту; отримання банківської ліцензії, дозволу на здійснення операцій | ||
5 | Подання банком-правонаступником державному реєстратору документів для його державної реєстрації як юридичної особи | ______________ (після отримання погоджених Національним банком примірників статуту банку- правонаступника) | |
6 | Подання банком-правонаступником Національному банку документів для здійснення запису в Державному реєстрі банків про реєстрацію банку-правонаступника | ______________ (протягом п'яти робочих днів після державної реєстрації банку- правонаступника як юридичної особи) | |
7 | Подання банком-правонаступником до відповідного територіального управління документів для відкриття його кореспондентського рахунку | ||
8 | Подання банком, що реорганізовується, Національному банку (відповідним територіальним управлінням) за його місцезнаходженням та місцезнаходженням його відокремлених підрозділів документів, які потрібні для унесення до Державного реєстру банків інформації про їх припинення відповідно до статті 23 Закону про банки. Подання банком-правонаступником Національному банку (відповідному територіальному управлінню) документів, що потрібні для унесення до Державного реєстру банків інформації про відкриття відокремлених підрозділів відповідно до статті 23 Закону про банки | ||
9 | Подання банком, що реорганізовується, до відповідного територіального управління документів для закриття його кореспондентського рахунку | ||
10 | Подання банком, що реорганізовується, державному реєстратору документів для державної реєстрації припинення банку | _______________ (після закриття кореспондентського рахунку банку, що реорганізувався) | |
11 | Подання банком, що реорганізувався, Національному банку (відповідному територіальному управлінню) документів для здійснення запису в Державному реєстрі банків про припинення банку шляхом реорганізації і всіх його відокремлених підрозділів | ______________ (не пізніше наступного робочого дня після державної реєстрації припинення банку, що реорганізувався) | |
12 | Закриття кореспондентських рахунків та їх реєстрація у відповідних територіальних управліннях відповідно до нормативно-правового акта Національного банку про реєстрацію кореспондентських рахунків банків | ||
13 | Переукладання банком-правонаступником договорів з клієнтами банку, у тому числі банківського рахунку, банківського вкладу, кредитних, про встановлення кореспондентських відносин та інших. Переукладання договору про залучення коштів на умовах субординованого боргу між банком-правонаступником та інвестором (якщо банк-правонаступник за передавальним актом є правонаступником за договором про залучення коштів на умовах субординованого боргу, укладеного банком, що реорганізувався) | ||
14 | Отримання банком-правонаступником дозволу Національного банку на врахування коштів, залучених на умовах субординованого боргу, до капіталу банку | ||
15 | _________________________________________ _________________________________________ (інші заходи згідно із законодавством України) |
Голова спостережної ради
_____________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
М. П. банку, що реорганізовується
Голова правління
_____________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Голова спостережної ради
_____________________________________
(повне найменування банку-правонаступника)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Голова правління
________________________________
(повне найменування банку-правонаступника)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Додаток 2
до Положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників
Затверджено
рішенням загальних зборів учасників
________________________________
(повне найменування
________________________________
банку, що реорганізовується)
_____________________ 20__ року
(дата прийняття рішення)
протокол N ______
Затверджено
рішенням загальних зборів учасників __________________________________
__________________________________
(повне найменування
__________________________________
банку-правонаступника)
______________________ 20__ року
(дата прийняття рішення)
протокол N ______
Затверджено
рішенням Комісії Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків
_______________ 20__ року N _______
План реорганізації шляхом приєднання
(зразок)
____________________________________________________________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
до ______________________________________________________________________
(повне найменування банку, до якого здійснюється приєднання)
____________________________________________________________________________________
Розділ I. Умови приєднання банків
1. Згідно з цим планом передбачається реорганізувати _______________________________________
_____________________________________________________________________________________
(повне найменування банку, який приєднується до іншого банку)
(далі - банк, що реорганізовується) шляхом приєднання до ____________________________________
______________________________________________________________________________________
(повне найменування банку, до якого здійснюється приєднання)
(далі - банк-правонаступник).
Унаслідок реорганізації банк-правонаступник стає правонаступником усього майна, прав та обов'язків банку, що реорганізовується, у зв'язку з чим його активи, зобов'язання та власний капітал у повному обсязі передаються банку-правонаступнику за передавальним актом, складеним на _______ 20___ року.
2. Передавальний акт складається після:
проведення в банку, що реорганізовується, інвентаризації активів, зобов'язань, резервів, уключаючи ті, що обліковуються на позабалансових рахунках банку, що реорганізовується, і усунення виявлених розбіжностей;
закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами й врегулювання наявних конфліктів з ними (задоволення чи відхилення вимог кредиторів).
3. Розмір статутного капіталу банку-правонаступника _______________________________________.
4. Порядок та умови обміну часток (акцій, паїв) банку, що реорганізовується, на акції (паї) банку-правонаступника, у тому числі строки проведення цього обміну _________________________
_____________________________________________________________________________________.
(якщо після реорганізації банк-правонаступник здійснюватиме діяльність у формі
кооперативного банку, то зазначаються, зокрема, кількість і розмір паїв кожного з його
учасників. Якщо внаслідок злиття створюється банк-правонаступник у формі відкритого
акціонерного товариства, то зазначається, що обмін часток (акцій, паїв) банку, що
реорганізовується, на акції банку-правонаступника здійснюється згідно з порядком та
умовами, затвердженими рішеннями загальних зборів учасників)
5. Банк, що реорганізовується, має закрити такі відокремлені підрозділи:
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________.
(за потреби зазначається перелік відокремлених підрозділів, які закриватиме банк, що
реорганізовується, як збиткові чи з інших причин і не реорганізовуватиме їх у
відокремлені підрозділи банку-правонаступника)
6. Банк-правонаступник має відкрити такі відокремлені підрозділи:
_____________________________________________________________________________________.
(зазначається перелік відокремлених підрозділів, які має відкрити внаслідок
реорганізації банк-правонаступник, або зазначений перелік подається
як додаток до плану реорганізації)
7. Після приєднання банків передбачається такий порядок роботи банку-правонаступника (філій банку-правонаступника) у системі електронних платежів Національного банку України (далі - Національний банк):
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________.
(стосовно банку-правонаступника зазначається модель обслуговування його
кореспондентського рахунку згідно з нормативно-правовим актом Національного банку, що
визначає порядок міжбанківського переказу грошей в Україні в національній валюті,
або те, що банк-правонаступник і його філії працюватимуть за
незалежними кореспондентськими рахунками)
8. Інші умови.
Розділ II. Заходи з реорганізації
N з/п | Назва заходу | Строк виконання | Особи, відповідальні за виконання заходів |
1 | 2 | 3 | 4 |
Заходи після отримання дозволу Національного банку на реорганізацію | |||
1 | Подання банком, що реорганізовується, Національному банку або територіальному управлінню Національного банку за своїм місцезнаходженням (далі - відповідне територіальне управління) інформації про внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення загальних зборів учасників банку щодо його припинення шляхом реорганізації і надання копії повідомлення, яке складене відповідно до вимог статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" | ||
2 | Викуп банком, що реорганізовується, часток учасників у статутному капіталі банку з дотриманням вимог статті 33 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (далі - Закон про банки) у разі звернення учасників (акціонерів) банку, які не голосували на загальних зборах за прийняття рішення про реорганізацію. Подання банком, що реорганізовується, до Національного банку (відповідного територіального управління) інформації відповідно до частин четвертої та п'ятої статті 33 Закону про банки | ||
3 | Отримання дозволу на придбання або збільшення істотної участі в банку-правонаступнику | _____________ (строк подання документів до Національного банку/відповідного територіального управління) | |
4 | Подання банком, що реорганізовується, Національному банку (відповідним територіальним управлінням) за його місцезнаходженням та місцезнаходженням його відокремлених підрозділів документів, які потрібні для унесення до Державного реєстру банків інформації про їх припинення відповідно до статті 23 Закону про банки. Подання банком-правонаступником Національному банку (відповідному територіальному управлінню) документів, що потрібні для унесення до Державного реєстру банків інформації про відкриття відокремлених підрозділів відповідно до статті 23 Закону про банки | ||
5 | Налагодження роботи філій банку-правонаступника, які утворилися внаслідок реорганізації, у системі електронних платежів Національного банку. Подання банком, що реорганізовується, і банком-правонаступником відповідним територіальним управлінням документів для: закриття кореспондентських рахунків філій банку, що реорганізовується шляхом приєднання, які працювали за незалежним кореспондентським рахунком; відкриття кореспондентських рахунків філій, які утворилися внаслідок приєднання банку, що реорганізувався (якщо банк працює за незалежним кореспондентським рахунком) | ||
6 | Подання банком, що реорганізовується, до відповідного територіального управління документів, що потрібні для закриття його кореспондентського рахунку (і кореспондентських рахунків його філій, якщо банк працював за незалежним кореспондентським рахунком) | ||
7 | Подання банком, що реорганізовується, документів державному реєстратору для здійснення державної реєстрації припинення банку | _____________ (після закриття кореспондентського рахунку банку, що реорганізувався) | |
8 | Подання банком, що реорганізовується, до Національного банку (відповідного територіального управління) документів про виключення його і всіх його відокремлених підрозділів з Державного реєстру банків | ||
9 | Подання банком-правонаступником до Національного банку (відповідного територіального управління) документів, що потрібні для: погодження змін до статуту; розширення переліку операцій у письмовому дозволі | ||
10 | Подання банком-правонаступником державному реєстратору документів для його державної реєстрації змін до статуту, пов'язаних з проведенням реорганізації шляхом приєднання | ______________ (подається після погодження Національним банком примірників статуту банку- правонаступника) | |
11 | Подання банком-правонаступником Національному банку документів для здійснення запису в Державному реєстрі банків про реєстрацію змін до статуту | ______________ (протягом п'яти робочих днів після державної реєстрації банку- правонаступника як юридичної особи) | |
12 | Закриття кореспондентських рахунків та їх реєстрація у відповідних територіальних управліннях відповідно до нормативно-правового акта Національного банку про реєстрацію кореспондентських рахунків банків | ||
13 | Переукладання банком-правонаступником договорів з клієнтами банку, у тому числі банківського рахунку, банківського вкладу, кредитних, про встановлення кореспондентських відносин тощо. Переукладання договору про залучення коштів на умовах субординованого боргу між банком-правонаступником та інвестором (якщо банк-правонаступник за передавальним актом є правонаступником за договором про залучення коштів на умовах субординованого боргу, укладеного банком, що реорганізувався) | ||
14 | Отримання банком-правонаступником дозволу Національного банку на врахування коштів, залучених на умовах субординованого боргу, до капіталу банку | ||
15 | _________________________________________ (інші заходи відповідно до законодавства України та за ініціативою сторін, які забезпечують належне проведення реорганізації банку) |
Голова спостережної ради
_____________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
М. П. банку, що реорганізовується
Голова правління
_____________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Голова спостережної ради
_____________________________________
(повне найменування банку-правонаступника)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
М. П. банку правонаступника
Голова правління
________________________________
(повне найменування банку-правонаступника)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Додаток 3
до Положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників
Затверджено
рішенням загальних зборів учасників
_______________________________
(повне найменування
_____________________________
банку, що реорганізовується)
_______________________ 20__ року
(дата прийняття рішення)
протокол N ______
Затверджено
рішенням Комісії Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків
____________ 20__ року N _______
План реорганізації шляхом поділу
(зразок)
_____________________________________________________
(повне найменування банку/банків, що реорганізовуються)
Розділ I. Умови поділу банку
1. Згідно з цим планом унаслідок реорганізації ______________________________________________
_____________________________________________________________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
(далі - банк, що реорганізовується) шляхом поділу мають створитися
_____________________________________________________________________________________
(повне найменування кожного банку-правонаступника, що створюється
шляхом поділу)
(далі - банки-правонаступники або банк-правонаступник).
2. Майно, права та обов'язки банку, що реорганізовується, передаються кожному банку-правонаступнику в частинах, визначених у розподільчому балансі.
Розподіл активів, зобов'язань (у тому числі субординованого боргу, якщо банк залучав кошти на умовах субординованого боргу) та власного капіталу банку, що реорганізовується, здійснюється між банками-правонаступниками.
3. Розподільчий баланс складається після:
проведення в банку, що реорганізовується, інвентаризації активів, зобов'язань, резервів, уключаючи ті, що обліковуються на позабалансових рахунках банку, що реорганізовується, і врегулювання виявлених розбіжностей;
закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами й усунення наявних конфліктів з ними (задоволення чи відхилення вимог кредиторів).
4. Організаційно-правова форма банків-правонаступників ____________________________________
_____________________________________________________________________________________.
5. Розподіл статутного капіталу банку, що реорганізовується, між банками-правонаступниками _____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________.
6. Порядок та умови обміну часток (акцій, паїв) банку, що реорганізовується, на акції (паї) кожного банку-правонаступника
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________.
(якщо після реорганізації банк-правонаступник здійснюватиме діяльність у формі
кооперативного банку, то зазначаються, зокрема, кількість і розмір паїв кожного з його
учасників. У разі створення банку-правонаступника у формі відкритого акціонерного
товариства має зазначатися, що обмін часток (акцій, паїв) банку, що реорганізовується,
на акції кожного банку-правонаступника здійснюється згідно з порядком та умовами,
затвердженими окремим рішенням загальних зборів учасників
банку, що реорганізовується)
7. Правонаступництво щодо дочірніх підприємств між банками-правонаступниками, що створюються внаслідок поділу, - за наявності в банку, що реорганізовується, дочірніх підприємств
_____________________________________________________________________________________.
8. Банк, що реорганізовується, має закрити такі відокремлені підрозділи:
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________.
(за потреби зазначається перелік відокремлених підрозділів, які закриватиме банк,
що реорганізовується, як збиткові чи з інших причин і не реорганізовуватиме їх
у відокремлені підрозділи банку-правонаступника.
Зазначений перелік може подаватися як додаток до плану реорганізації)
9. Банк-правонаступник має відкрити такі відокремлені підрозділи:
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________.
(зазначається перелік відокремлених підрозділів, які має відкрити внаслідок
реорганізації кожний банк-правонаступник, або зазначений перелік
подається як додаток до плану реорганізації)
10. Банк, що реорганізовується, у період між датами, на які складений розподільчий баланс і внесені відповідні записи про банки - учасники реорганізації до Державного реєстру банків, установлює такі обмеження щодо здійснення ним операцій із залучення коштів від нових кредиторів та активних операцій за новими договорами: _________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________.
(зазначається обсяг обмежень з метою забезпечення дотримання обґрунтувань і
прогнозних розрахунків показників діяльності банку після реорганізації та
захисту інтересів кредиторів і вкладників)
11. Після завершення реорганізації передбачається такий порядок роботи банків-правонаступників (філій банків-правонаступників) у системі електронних платежів Національного банку України (далі - Національний банк): ___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________.
(щодо кожного банку-правонаступника зазначається модель обслуговування
його консолідованого кореспондентського рахунку, визначеного нормативно-
правовим актом Національного банку про міжбанківський переказ грошей в
Україні в національній валюті, або те, що банк-правонаступник та його філії
працюватимуть за незалежними кореспондентськими рахунками)
Розділ II. Заходи з реорганізації
N з/п | Назва заходу | Строк виконання | Особи, відповідальні за виконання заходів |
1 | 2 | 3 | 4 |
Заходи після отримання дозволу Національного банку на реорганізацію | |||
1 | Подання банком, що реорганізовується, Національному банку або територіальному управлінню Національного банку за своїм місцезнаходженням (далі - відповідне територіальне управління) інформації про внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про рішення загальних зборів учасників банку щодо його припинення шляхом реорганізації і надання копії повідомлення, яке складене відповідно до вимог статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" | ||
2 | Викуп банком, що реорганізовується, часток учасників у статутному капіталі банку з дотриманням вимог статті 33 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (далі - Закон про банки) у разі звернення учасників (акціонерів) банку, які не голосували на загальних зборах за прийняття рішення про реорганізацію. Подання банком, що реорганізовується, до Національного банку (відповідного територіального управління) інформації відповідно до частин четвертої та п'ятої статті 33 Закону про банки | ||
3 | Отримання дозволу на придбання або збільшення істотної участі в банку-правонаступнику | _____________ (строк подання документів до Національного банку/відповідного територіального управління) | |
4 | Подання банком-правонаступником до відповідного територіального управління документів, що потрібні для: погодження статутів; отримання банківської ліцензії, дозволу на здійснення операцій | ||
5 | Подання банком-правонаступником державному реєстратору документів для його державної реєстрації як юридичної особи | ______________ (після отримання погоджених Національним банком примірників статуту банку- правонаступника) | |
6 | Подання банком-правонаступником Національному банку документів для внесення запису до Державного реєстру банків про його реєстрацію | ______________ (протягом п'яти робочих днів після державної реєстрації банку- правонаступника як юридичної особи) | |
7 | Подання банком-правонаступником відповідному територіальному управлінню документів для відкриття кореспондентського рахунку | ||
8 | Подання банком, що реорганізовується, Національному банку (відповідним територіальним управлінням) за його місцезнаходженням та місцезнаходженням його відокремлених підрозділів документів, які потрібні для унесення до Державного реєстру банків інформації про їх припинення відповідно до статті 23 Закону про банки. Подання банком-правонаступником Національному банку (відповідному територіальному управлінню) документів, що потрібні для унесення до Державного реєстру банків інформації про відкриття відокремлених підрозділів відповідно до статті 23 Закону про банки | ||
9 | Подання банком, що реорганізовується, відповідному територіальному управлінню документів для закриття його кореспондентського рахунку | ||
10 | Подання банком, що реорганізовується, після закриття його кореспондентського рахунку в Національному банку державному реєстратору документів для державної реєстрації припинення юридичної особи | ||
11 | Подання банком, що реорганізувався, Національному банку (відповідному територіальному управлінню) документів, які потрібні для виключення його та всіх його відокремлених підрозділів з Державного реєстру банків | ||
12 | Передавання банку-правонаступнику з оформленням відповідних актів: основних засобів та інших матеріальних цінностей матеріально відповідальними особами банку, що реорганізовується; бухгалтерських та інших документів банку, що реорганізовується, постійного, довгострокового і тимчасового строків зберігання; архівів та їх описів відповідно до законодавства України, нормативно-правових актів Національного банку і номенклатури справ банку, що реорганізовується | ||
13 | Закриття кореспондентських рахунків та їх реєстрація у відповідних територіальних управліннях згідно з нормативно-правовим актом Національного банку про реєстрацію кореспондентських рахунків банків | ||
14 | Переукладання банком-правонаступником договорів з клієнтами банку, у тому числі банківського рахунку, банківського вкладу, кредитних, про встановлення кореспондентських відносин та інших. Переукладання договору про залучення коштів на умовах субординованого боргу між банком-правонаступником та інвестором (якщо банк-правонаступник за розподільчим балансом є правонаступником за договором про залучення коштів на умовах субординованого боргу, укладеного банком, що реорганізувався) | ||
15 | Отримання банком-правонаступником дозволу Національного банку на врахування коштів, залучених на умовах субординованого боргу, до капіталу банку | ||
16 | _______________________________________ _______________________________________ (інші заходи за ініціативою банку, які забезпечують проведення реорганізації) |
Голова спостережної ради
________________________________
(повне найменування банку, що
реорганізовується)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
М. П. банку, що реорганізовується
Голова правління
___________________________________
(повне найменування банку, що
реорганізовується)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Голова спостережної ради
_____________________________________
(повне найменування банків-правонаступників)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Голова правління
___________________________________
(повне найменування банків-правонаступників)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Додаток 4
до Положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників
Затверджено
рішенням загальних зборів учасників
_____________________________
(повне найменування
_____________________________
банку, що реорганізовується)
______________________ 20__ року
(дата прийняття рішення)
протокол N ______
Затверджено
рішенням Комісії Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків
__________ 20__ року N _______
План реорганізації шляхом виділення
(зразок)
______________________________________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
Розділ I. Умови виділення банку
1. Згідно з цим планом унаслідок реорганізації ______________________________________________
_____________________________________________________________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
(далі - банк, що реорганізовується) шляхом виділення має створитися _____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
(повне найменування банку-правонаступника)
(далі - банк-правонаступник).
2. Майно, права та обов'язки банку, що реорганізовується, передаються банку-правонаступнику в частині, визначеній у розподільчому балансі.
Розподіл активів, зобов'язань та власного капіталу банку, що реорганізовується, здійснюється між ним і банком-правонаступником.
3. Розподільчий баланс складається після:
проведення в банку, що реорганізовується, інвентаризації активів, зобов'язань, резервів, уключаючи ті, що обліковуються на позабалансових рахунках банку, що реорганізовується, і врегулювання виявлених розбіжностей;
закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами й усунення наявних конфліктів з ними (задоволення чи відхилення вимог кредиторів).
Аудиторська перевірка здійснюється за період від останньої аудиторської перевірки до дати, на яку має бути складений розподільчий баланс. У разі реорганізації шляхом виділення аудиту підлягають саме ті філії, майно, права та обов'язки яких згідно з планом реорганізації мають передаватися за розподільчим балансом банку-правонаступнику.
4. Організаційно-правова форма банку-правонаступника ____________________________________
_____________________________________________________________________________________.
5. Розподіл статутного капіталу між банком, що реорганізовується, та банком-правонаступником
_____________________________________________________________________________________.
6. Порядок та умови обміну часток (акцій, паїв) банку, що реорганізовується, на акції (паї) банку-правонаступника
_____________________________________________________________________________________.
(якщо після реорганізації банк-правонаступник здійснюватиме діяльність у формі
кооперативного банку, то зазначаються, зокрема, кількість і розмір паїв кожного з його
учасників. У разі створення банку-правонаступника у формі відкритого акціонерного
товариства має зазначатися, що обмін часток (акцій, паїв) банку, що реорганізовується, на
акції кожного банку-правонаступника здійснюється згідно з порядком та умовами,
затвердженими окремим рішенням загальних зборів учасників банку, що реорганізовується)
7. Правонаступництво щодо дочірніх підприємств між банком-правонаступником, що створюється внаслідок виділення, і банком, що реорганізовується, - за наявності в банку, що реорганізовується, дочірніх підприємств
_____________________________________________________________________________________.
8. Банк, що реорганізовується, має закрити такі відокремлені підрозділи:
_____________________________________________________________________________________.
(за потреби зазначається перелік відокремлених підрозділів, які закриватиме банк, що
реорганізовується, як збиткові чи з інших причин і не реорганізовуватиме їх у
відокремлені підрозділи банку-правонаступника.
Зазначений перелік може подаватися як додаток до плану реорганізації)
9. Банк-правонаступник має відкрити такі відокремлені підрозділи:
_____________________________________________________________________________________.
(зазначається перелік відокремлених підрозділів, які має відкрити внаслідок
реорганізації банк-правонаступник, або зазначений перелік подається як
додаток до плану реорганізації)
10. Банк, що реорганізовується, у період між датами, на які складено розподільчий баланс і внесено відповідні записи про банки - учасники реорганізації до Державного реєстру банків, установлює такі обмеження щодо здійснення ним операцій із залучення коштів від нових кредиторів та активних операцій за новими договорами: _________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________.
(зазначається обсяг обмежень з метою забезпечення дотримання обґрунтувань і
прогнозних розрахунків показників діяльності банку після реорганізації
та захисту інтересів кредиторів і вкладників)
11. Після завершення реорганізації передбачається такий порядок роботи банку-правонаступника (філій банку-правонаступника) у системі електронних платежів Національного банку України (далі - Національний банк).
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________.
(щодо банку-правонаступника зазначається модель обслуговування його
консолідованого кореспондентського рахунку, визначеного нормативно-правовим
актом Національного банку про міжбанківський переказ грошей в Україні в
національній валюті, або те, що банк-правонаступник та його філії працюватимуть
за незалежними кореспондентськими рахунками)
Розділ II. Заходи з реорганізації
N з/п | Назва заходу | Строк виконання | Особи, відповідальні за виконання заходів |
1 | 2 | 3 | 4 |
Заходи після отримання дозволу Національного банку на реорганізацію | |||
1 | Подання банком, що реорганізовується, Національному банку або територіальному управлінню Національного банку за своїм місцезнаходженням (далі - відповідне територіальне управління) інформації про внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення загальних зборів учасників банку щодо виділення і надання копії повідомлення, яке складене відповідно до вимог статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" | ||
2 | Викуп банком, що реорганізовується, часток учасників у статутному капіталі банку з дотриманням вимог статті 33 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (далі - Закон про банки) у разі звернення учасників (акціонерів) банку, які не голосували на загальних зборах за прийняття рішення про реорганізацію. Подання банком, що реорганізовується, до Національного банку (відповідного територіального управління) інформації відповідно до частин четвертої та п'ятої статті 33 Закону про банки | ||
3 | Отримання дозволу на придбання або збільшення істотної участі в банку-правонаступнику | _____________ (строк подання документів до Національного банку/відповідного територіального управління) | |
4 | Подання банком-правонаступником до Національного банку (відповідного територіального управління) документів, що потрібні для: погодження статуту; отримання банківської ліцензії, дозволу на здійснення операцій | ||
5 | Подання банком-правонаступником державному реєстратору документів для його державної реєстрації як юридичної особи | (після отримання погоджених Національним банком примірників статуту банку- правонаступника) | |
6 | Подання банком-правонаступником Національному банку документів для внесення запису до Державного реєстру банків про реєстрацію | ______________ (протягом п'яти робочих днів після державної реєстрації банку- правонаступника як юридичної особи) | |
7 | Подання банком-правонаступником відповідному територіальному управлінню документів для відкриття кореспондентського рахунку | ||
8 | Подання банком, що реорганізовується, Національному банку (відповідним територіальним управлінням) за його місцезнаходженням та місцезнаходженням його відокремлених підрозділів документів, які потрібні для унесення до Державного реєстру банків інформації про їх припинення відповідно до статті 23 Закону про банки. Подання банком-правонаступником Національному банку (відповідному територіальному управлінню) документів, що потрібні для унесення до Державного реєстру банків інформації про відкриття відокремлених підрозділів відповідно до статті 23 Закону про банки | ||
9 | Налагодження роботи філій банку-правонаступника, які утворилися внаслідок реорганізації, у системі електронних платежів Національного банку. Подання банком, що реорганізовується, та банком-правонаступником відповідним територіальним управлінням документів для: закриття кореспондентських рахунків філій банку, що реорганізовується, які працювали за незалежним кореспондентським рахунком; відкриття кореспондентських рахунків філій, які утворилися внаслідок виділення від банку, що реорганізувався (якщо банк працює за незалежним кореспондентським рахунком) | ||
10 | Подання банком, що реорганізовується, до Національного банку (відповідного територіального управління) документів, що потрібні для: реєстрації змін до статуту (у тому числі щодо зменшення статутного капіталу); отримання банківської ліцензії, дозволу на здійснення операцій | ||
11 | Подання банком, що реорганізовується, державному реєстратору документів для державної реєстрації змін до статуту, пов'язаних з проведенням реорганізації шляхом виділення | ______________ (надається після погодження Національним банком примірників статуту банку) | |
12 | Подання банком, що реорганізувався, Національному банку документів для здійснення запису в Державному реєстрі банків про реєстрацію змін до статуту | ||
13 | Закриття кореспондентських рахунків та їх реєстрація у відповідних територіальних управліннях відповідно до нормативно-правового акта Національного банку про реєстрацію кореспондентських рахунків банків | ||
14 | Переукладання банком-правонаступником договорів з клієнтами банку, у тому числі банківського рахунку, банківського вкладу, кредитних, про встановлення кореспондентських відносин та інших. Переукладання договору про залучення коштів на умовах субординованого боргу між банком-правонаступником та інвестором (якщо банк-правонаступник за розподільчим балансом є правонаступником за договором про залучення коштів на умовах субординованого боргу, укладеного банком, що реорганізувався) | ||
15 | Отримання банком-правонаступником дозволу Національного банку на врахування коштів, залучених на умовах субординованого боргу, до капіталу банку | ||
16 | _______________________________________ (інші заходи за ініціативою банку, які забезпечують проведення реорганізації) |
Голова спостережної ради
_____________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
М. П. банку, що реорганізовується
Голова правління
_____________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Голова спостережної ради
_____________________________________
(повне найменування банку-правонаступника)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Голова правління
________________________________
(повне найменування банку-правонаступника)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Додаток 5
до Положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників
Затверджено
рішенням загальних зборів учасників
_____________________________
(повне найменування
_____________________________
банку, що реорганізовується)
_____________________ 20__ року
(дата прийняття рішення)
протокол N ______
Затверджено
рішенням Комісії Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків
____________ 20__ року N _______
План реорганізації шляхом перетворення
(зразок)
____________________________________________________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
Розділ I. Умови перетворення банку
1. Згідно з цим планом унаслідок реорганізації ______________________________________________
_____________________________________________________________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
шляхом перетворення має створитися ____________________________________________________
_____________________________________________________________________________________,
(повне найменування банку-правонаступника)
який буде його правонаступником (далі - банк-правонаступник) щодо майна, прав та обов'язків, визначених у передавальному акті.
2. Передавальний акт складається після проведення в банку, що реорганізовується, інвентаризації активів, зобов'язань, резервів, уключаючи ті, що обліковуються на позабалансових рахунках банку, що реорганізовується, і усунення виявлених розбіжностей.
3. Організаційно-правова форма _________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________.
4. Порядок та умови обміну часток (акцій, паїв) банку, що реорганізовується, на акції (паї) банку-правонаступника ________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________.
Розділ II. Заходи з реорганізації
N з/п | Назва заходу | Строк виконання | Особи, відповідальні за виконання заходів |
1 | 2 | 3 | 4 |
1 | Заходи після затвердження Національним банком плану реорганізації | ||
1 | Подання банком, що реорганізовується, Національному банку або територіальному управлінню Національного банку за своїм місцезнаходженням (далі - відповідне територіальне управління) інформації про внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення загальних зборів учасників банку щодо його припинення шляхом реорганізації і надання копії повідомлення, яке складене відповідно до вимог статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" | ||
2 | Викуп банком, що реорганізовується, часток учасників у статутному капіталі банку з дотриманням вимог статті 33 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (далі - Закон про банки) у разі звернення учасників (акціонерів) банку, які не голосували на загальних зборах за прийняття рішення про реорганізацію. Подання банком, що реорганізовується, до Національного банку (відповідного територіального управління) інформації відповідно до частин четвертої та п'ятої статті 33 Закону про банки | ||
3 | Отримання дозволу на придбання або збільшення істотної участі в банку-правонаступнику особами, які внаслідок реорганізації мають стати власниками істотної участі в банку-правонаступнику і не були власниками істотної участі банку, що реорганізовується, а також особами, які були власниками істотної участі в банку, що реорганізовується, і збільшують її внаслідок реорганізації, у розмірах, визначених у статті 34 Закону про банки | ___________ (строк подання документів до Національного банку/відповідного територіального управління) | |
4 | Подання банком-правонаступником до Національного банку (відповідного територіального управління) документів, що потрібні для погодження статуту | ||
5 | Подання банком-правонаступником після отримання погодженого Національним банком примірника статуту державному реєстратору документів для: його державної реєстрації як юридичної особи; державної реєстрації припинення банку внаслідок реорганізації | ||
6 | Подання банком-правонаступником Національному банку документів для здійснення запису до Державного реєстру банків про: реєстрацію банку-правонаступника; припинення банку, що реорганізувався | ||
7 | Подання банком-правонаступником до Національного банку документів для заміни банківської ліцензії та письмового дозволу на здійснення операцій банком у зв'язку зі зміною його організаційної-правової форми | ||
8 | Подання банком до відповідного територіального управління після внесення до Державного реєстру банків запису про реєстрацію банку документів для переоформлення (відкриття) кореспондентського рахунку банку та в разі потреби кореспондентських рахунків його філій і внесення змін до договору (договорів) про кореспондентський рахунок у Національному банку відповідно до нормативно-правового акта Національного банку про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті |
Голова спостережної ради
________________________________
(повне найменування банку, що
реорганізовується)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
М. П. банку, що реорганізовується
Голова правління
____________________________________
(повне найменування банку, що
реорганізовується)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Додаток 6
до Положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників
Затверджено
рішенням загальних зборів
учасників __________________________
(повне найменування
___________________________________
банку, що реорганізовується)
_______ 20___ року протокол N ______
Затверджено
рішенням загальних зборів
учасників _______________
(повне найменування
________________________
банку-правонаступника)
____________ 20____ року
протокол N ________
М. П. банку-правонаступника
__________________________
(підпис, прізвище, ініціали голови
правління банку-правонаступника)
Передавальний акт
(зразок)
Рядок | Найменування статті | Рахунки | Сума |
на 1 _____________ 20__ року 1. Унаслідок реорганізації шляхом злиття/приєднання/перетворення
_____________________________________________________________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
правонаступником усього його майна, майнових прав та обов'язків за цим актом є _____________________________________________________________________________________.
(повне найменування банку-правонаступника)
2. Баланс
(тис. грн.)
Розшифрування активів, зобов'язань і капіталу, які передаються банку-правонаступнику, у розрізі рахунків на _____ аркушах (додаються). Голова комісії для проведення
реорганізації (або)
Голова правління (непотрібне закреслити)
_____________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
М. П. банку, що реорганізовується
Головний бухгалтер
_____________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Голова комісії для проведення
реорганізації (або)
Голова правління (непотрібне закреслити)
_____________________________________
(повне найменування банку-правонаступника)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
М. П. банку-правонаступника
Головний бухгалтер
__________________________________
(повне найменування банку-правонаступника)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Члени комісії для проведення реорганізації
____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Додаток 7
до Положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників
Затверджено
рішенням загальних зборів
учасників __________________________
(повне найменування
___________________________________
банку, що реорганізовується)
_______ 20___ року протокол N ______
Затверджено
рішенням загальних зборів
учасників ________________
(повне найменування
________________________
банку-правонаступника)
____________ 20____ року
протокол N ________
М. П. банку-правонаступника
__________________________
(підпис, прізвище, ініціали голови
правління банку-правонаступника)
Розподільчий баланс
(зразок)
Рядок | Найменування статті | Рахунки | Сума |
на 1 _____________ 20__ року 1. Унаслідок реорганізації шляхом поділу/виділення
_____________________________________________________________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
правонаступником його майна, майнових прав та обов'язків за цим розподільчим балансом є _____________________________________________________________________________________
(повне найменування банку-правонаступника)
2. Баланс
(тис. грн.)
Розшифрування активів, зобов'язань і капіталу, які передаються банку-правонаступнику, у розрізі рахунків на _______ аркушах (додаються). Голова комісії для проведення
реорганізації (або)
Голова правління (непотрібне закреслити)
_____________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
М. П. банку, що реорганізовується
Головний бухгалтер
_____________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Голова комісії для проведення
реорганізації (або)
Голова правління (непотрібне закреслити)
_____________________________________
(повне найменування банку-правонаступника)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
М. П. банку правонаступника
Головний бухгалтер
__________________________________
(повне найменування банку-правонаступника)
_____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Члени комісії для проведення реорганізації
____________________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Додаток 8
до Положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників
____________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
Розшифрування
активів, зобов'язань і капіталу, які
передаються банку-правонаступнику за передавальним актом
у розрізі рахунків
(зразок)
Рахунки | Усього | У тому числі | |||||
резиденти | нерезиденти | ||||||
НВ | ВКВ | НКВ | НВ | ВКВ | НКВ | ||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
на 1 ___________________ 20_____ року
(дата, на яку складений передавальний акт)
(копійки)
Голова комісії для проведення реорганізації (або)
Голова правління (непотрібне закреслити)
______________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
___________________
(підпис, прізвище, ініціали)
М. П. банку, що
реорганізовується
Головний бухгалтер
_____________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
___________________
(підпис, прізвище, ініціали)
Додаток 9
до Положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників
____________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
Розшифрування
активів, зобов'язань і капіталу, які
передаються банку-правонаступнику за розподільчим балансом
у розрізі рахунків
(зразок)
Рахунки | Усього | У тому числі | |||||
резиденти | нерезиденти | ||||||
НВ | ВКВ | НКВ | НВ | ВКВ | НКВ | ||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
на 1 ___________________ 20_____ року
(дата, на яку складений розподільчий баланс)
(копійки)
Голова комісії для проведення реорганізації (або)
Голова правління (непотрібне закреслити)
_____________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
______________________
(підпис, прізвище, ініціали)
М. П. банку, що
реорганізовується
Головний бухгалтер
_____________________________________
(повне найменування банку, що реорганізовується)
_____________________
(підпис, прізвище, ініціали)
____________
Источник: "Главбух"
Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!