Относительно налогового учета НДС
В письме от 15.08.2008 г. № 323/2/16-1510 ГНАУ сообщает об определении даты возникновения налогового кредита по НДС в случае получения налоговой накладной раньше товара.
Ссылаясь на подпункт 7.5.1 Закона о НДС, ГНАУ указала, что право налогоплательщика на налоговый кредит возникает по дате осуществления первого из событий: или по дате списания денежных средств с банковского счета налогоплательщика в оплату товаров (работ, услуг), дате выписки соответствующего счета (товарного чека); или по дате получения налоговой накладной, удостоверяющей факт приобретения налогоплательщиком товаров (работ, услуг). Датой возникновения налоговых обязательств по поставке товаров (работ, услуг) считается дата, которая приходится на налоговый период, в течение которого происходит любое из событий, произошедшее ранее: или дата получения налогоплательщиком денежных средств от покупателя в качестве оплаты товаров (работ, услуг), или дата отгрузки товаров, а для работ (услуг) — дата оформления документа, удостоверяющего факт выполнения работ (услуг) налогоплательщиком. Таким образом, наличие только полученной налоговой накладной без фактического осуществления хозяйственной операции (оприходование товара или его оплата) не может быть основанием для включения определенных в этой накладной сумм НДС в налоговый кредит.Следовательно, плательщики НДС, независимо от даты получения налоговой накладной, могут отнести к налоговому кредиту суммы НДС только после фактического получения ими товаров (работ, услуг) или оплаты за них.
Щодо податкового обліку ПДВ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 15.08.2008 р. N 323/2/16-1510
(Витяг)
Державна податкова адміністрація України розглянула <...> звернення <...> щодо проблем застосування нормативних актів, і повідомляє.
1. Щодо визначення дати виникнення податкового кредиту з податку на додану вартість у разі отримання податкової накладної раніше товару.
Згідно з підпунктом 7.5.1 пункту 7.5 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (далі - Закон про ПДВ) датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків; або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).
Податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця удвох примірниках. Оригінал податкової накладної надаються покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг) (підпункт 7.2.3 пункту 7.2 статті 7 Закону про ПДВ).
Датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку; або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
Отже, наявність лише отриманої податкової накладної без фактичного здійснення господарської операції (оприбуткування товару, чи його оплата) не може бути підставою для включення визначених у такій накладній сум податку на додану вартість до податкового кредиту.
2. Щодо податкового обліку з податку на додану вартість по операціях з переробки давальницької сировини.
У разі якщо і замовник (власник сировини) і переробник резиденти України, то при оподаткуванні операцій в межах виконання зазначеного договору застосовується загальний порядок оподаткування.
Так, враховуючи вимоги Закону про ПДВ щодо визначення об'єкту оподаткування податком на додану вартість (встановлені пунктом 3.1 статті 3 Закону), послуги по переробці сировини на митній території України є об'єктом оподаткування у переробника і оподатковуються податком на додану вартість у загальному порядку за ставкою 20 %.
Відносини, пов'язані з регулюванням операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах, регулюються Законом України «Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах».
Зазначеним Законом визначено порядок вивезення давальницької сировини українського замовника за межі митної території України та повернення в Україну готової продукції, а також терміни та правила видачі письмового зобов'язання щодо повернення в Україну готової продукції, виробленої з цієї сировини (або повернення в Україну коштів від реалізації готової продукції за межами України).
Відповідно до зазначеного порядку вивезення давальницької сировини та ввезення готової продукції може здійснюватися лише українським замовником.
Таким чином, виходячи з положень Закону України «Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах» та враховуючи правила формування податкового кредиту, визначені пунктом 7.4 статті 7 Закону про ПДВ, права на податковий кредит по податку на додану вартість, нарахованого на вартість давальницької сировини чи готової продукції, у переробника не виникає.
<...>
Заступник Голови С. Чекашкін
Источник: "Главбух"
Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!