Периодическую декларацию при наличии льгот можно представить без денег
Гостаможслужба в письме от 03.09.2008 г. № 11/2-15/ 9732-ЕП обращает внимание, что условием принятия таможенным органом ГТД является наличие на его счете денежных средств в сумме обеспечения уплаты таможенных платежей, начисленных по такой декларации.
Соответственно таможенный орган может дать разрешение на таможенное оформление товаров с применением периодической ГТД при наличии на его счете сумм обязательных платежей, которые подлежат уплате при оформлении таких товаров в режиме импорта (экспорта). Тем не менее, разъясняет Гостаможслужба, наличие денежных средств в сумме обязательных платежей на счете таможенного органа на момент оформления периодической таможенной декларации не является необходимым, если субъект ВЭД предоставляет таможенному органу все необходимые документы, подтверждающие предоставление льгот по уплате налогов и сборов (обязательных платежей).
Таким образом, субъекты ВЭД, пользующиеся льготами по уплате налогов (сборов) при импорте (экспорте), смогут осуществлять таможенное оформление товаров без лишнего «перекачивания» денежных средств через счета таможни.Напомним, что согласно статье 83 Таможенного кодекса Украины периодическая ГТД может представляться в случае, если товары регулярно перемещаются через таможенную границу Украины одним и тем же лицом на одних и тех же условиях и основаниях.
Щодо порядку заповнення періодичної митної декларації
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ від 03.09.2008 р. N 11/2-15/9732-ЕП
ЛИСТНачальникам регіональних митниць
Начальникам митниць
Відповідно до статті 83 Митного кодексу України (далі - Кодексу) у разі, якщо товари регулярно переміщуються через митний кордон України однією і тією ж особою на одних і тих же умовах та підставах, митний орган може дозволити такій особі подавати періодичну митну декларацію, яка оформлюється на переміщення товарів за певний погоджений митним органом період.
Кодексом також визначено, що митне оформлення - це виконання митним органом дій (процедур), які пов'язані із закріпленням результатів митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, і мають юридичне значення для подальшого використання цих товарів і транспортних засобів.
У відповідності до статті 72 Кодексу митне оформлення розпочинається після подання митному органу митної декларації, а також усіх необхідних для здійснення митного контролю та оформлення документів, відомостей щодо товарів і транспортних засобів, які підлягають митному оформленню.
Умовою прийняття митним органом митної декларації є наявність на його рахунку коштів у сумі забезпечення сплати митних платежів, нарахованих за такою декларацією.
Таким чином, митний орган може надати дозвіл на митне оформлення товарів із застосуванням періодичної митної декларації за наявності на його рахунку сум обов'язкових платежів, які підлягають сплаті при оформленні таких товарів у режимі імпорту (експорту).
Наявність коштів у сумі обов'язкових платежів на рахунку митного органу на момент оформлення періодичної митної декларації не є необхідною, якщо суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності надає митному органу всі необхідні документи, які підтверджують надання пільг по сплаті податків та зборів (обов'язкових платежів).
При цьому, «19» - код способу розрахунку згідно з Класифікатором способів розрахунків, затвердженим наказом Держмитслужби України від 12.12.2007 N 1048, зазначається у колонці «Спосіб платежу» лише по податку та збору (обов'язковому платежу), на суму якого внесено кошти по забезпеченню його сплати.
Прошу довести цю інформацію до відома декларантів та інших зацікавлених осіб.
Перший заступник Голови Служби А. Є. Гутник
Источник: "Главбух"
Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!