Периодичность проверок плательщиков пенсионных взносов
Постановлением Кабинета Министров Украины от 03.09.2008 г. № 775 утвержден критерий, согласно которому оценивается степень риска от проведения хозяйственной деятельности и определяется периодичность проведения плановых мероприятий, связанных с государственным надзором (контролем) в сфере общеобязательного государственного пенсионного страхования.
Таким критерием является полнота начисления и уплаты страховых взносов. При этом устанавливается три степени риска: высокий, средний и незначительный.
К субъектам хозяйствования (далее — СХ) с высокой степенью риска относятся те, которые: 1) используют труд наемных лиц без начисления страховых взносов; 2) не предоставляют территориальным пенсионным органам предусмотренные сведения; 3) систематически нарушают установленные сроки уплаты страховых взносов; 4) не начисляют и не уплачивают страховые взносы (согласно информации подразделений налоговой милиции, других государственных органов или третьих лиц).
К СХ со средней степенью риска относятся те, которые: 1) осуществляют начисление страховых взносов в размере меньше минимального; 2) нарушают установленные сроки представления территориальным пенсионным органам предусмотренных сведений; 3) нарушают установленные сроки уплаты страховых взносов; 4) допускают ошибки, несогласование в отчетах (ведомостях), которые представляются территориальным пенсионным органам.
СХ, не имеющие ни одного из вышеприведенных признаков, считаются СХ с незначительной степенью риска.
Плановые мероприятия, связанные с государственным надзором (контролем) за начислением и уплатой СХ страховых взносов, осуществляются со следующей периодичностью: с высокой степенью риска — не чаще одного раза в год; со средней степенью риска — не чаще одного раза в 2 года; с незначительной степенью риска — не чаще одного раза в 5 лет.
Про затвердження критерію, за яким оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів, пов'язаних з державним наглядом (контролем) у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 3 вересня 2008 р. N 775 Київ
Відповідно до статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити критерій, за яким оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів, пов'язаних з державним наглядом (контролем) у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, згідно з додатком.
2. Пенсійному фондові України привести у тримісячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.
Прем'єр-міністр України Ю. ТИМОШЕНКО
Інд. 26
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 3 вересня 2008 р. N 775
КРИТЕРІЙ,
за яким оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів, пов'язаних з державним наглядом (контролем) у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування
1. Критерієм, за яким оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності суб'єктами господарювання - страхувальниками, які відповідно до закону набули статусу платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), є повнота нарахування та сплати таких внесків.
2. Установлюється три ступені ризику - високий, середній та незначний.
3. До суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику відносяться ті, що:
1) використовують працю найманих осіб без нарахування страхових внесків;
2) не подають територіальним органам Пенсійного фонду України відомості, передбачені законодавством;
3) систематично порушують встановлені строки сплати страхових внесків;
4) не нараховують та не сплачують страхові внески (за інформацією підрозділів податкової міліції, інших державних органів чи третіх осіб).
4. До суб'єктів господарювання із середнім ступенем ризику відносяться ті, що:
1) здійснюють нарахування страхових внесків у розмірі меншому від мінімального;
2) порушують встановлені строки подання територіальним органам Пенсійного фонду України відомостей, передбачених законодавством;
3) порушують встановлені строки сплати страхових внесків;
4) допускають помилки, неузгодженість у звітах (відомостях), які подаються територіальним органам Пенсійного фонду України.
5. Суб'єкти господарювання, що не мають жодної з ознак, передбачених пунктами 3 і 4, вважаються суб'єктами господарювання з незначним ступенем ризику.
6. Планові заходи, пов'язані з державним наглядом (контролем) за нарахуванням та сплатою суб'єктами господарювання страхових внесків, здійснюються з такою періодичністю:
з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на рік;
з середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на два роки;
з незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на п'ять років.
Источник: "Главбух"
Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!