Сбор за загрязнение — согласно правилу парной цифры

В своем письме от 07.03.2008 г. №  2077/6/15-0816 центральный налоговый орган разъяснил порядок расчета сбора за загрязнение окружающей природной среды и сообщает следующее.

В соответствии с пунктом 3.3.2 раздела 3 Инструкции относительно составления налогового расчета сбора за загрязнение окружающей природной среды, утвержденной приказом ГНАУ от 17.03.2005 г. № 111, в строках колонки 2 налогового расчета сбора фактические объемы выбросов передвижными источниками загрязнения и использованного горючего плательщикам сбора нужно записывать в тоннах.

В случае приобретения топлива (бензина, дизельного топлива, сжиженного нефтяного газа, сжатого природного газа) не по массе, а по объему и отсутствия сертификата на партию топлива с целью исчисления сбора за загрязнение окружающей природной среды определение объемов использованного горючего плательщиками этого сбора может осуществляться согласно методике расчета выбросов загрязняющих веществ в воздух автотранспортом, используемым субъектами хозяйственной деятельности и другими юридическими лицами всех форм собственности, утвержденной приказом Государственного комитета статистики Украины № 293 (письмо ГНАУ и Минприроды от 23.10.2003 г. № 9279/5/11-1316, № 10056/18-8).

Таким образом, при исчислении сумм такого сбора необходимо применять переводные коэффициенты для определения объемов использованного горючего по массе, приведенных в пункте 2.1 Методики № 293.

Поскольку указанные нормативные акты не предусматривают отдельного правила относительно округления расчета результатов для заполнения строк 2.1, 2.2, 2.3 и т. д. в колонке 2 налогового расчета сбора, органы исполнительной власти предлагают исчислять такой сбор согласно обычным правилам элементарной математики (в т. ч. правилам парной цифры).

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ від 07.03.2008 р. N 2077/6/15-0816

Державна податкова адміністрація України розглянула листа <...> щодо збору за забруднення навколишнього природного середовища і в межах компетенції повідомляє таке.

Податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища та Інструкцію щодо його складання затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 17.03.2005 N 111, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.04.2005 за N 357/10637 (із змінами і доповненнями, далі - податковий розрахунок збору та Інструкція). Відповідно до пункту 3.3.2 розділу 3 Інструкції у рядках 2.1, 2.2, 2.3 і т. д. колонки 2 «Фактичні обсяги викидів, використаного пального, скидів, розміщення відходів» податкового розрахунку збору фактичні обсяги викидів пересувними джерелами забруднення та використаного пального платникам збору слід записувати у тоннах.

Відповідно до спільного листа ДПА України і Мінприроди України від 23.10.2003 N 9279/5/11-1316, N 10056/18-8 у випадку придбання палива (бензину, дизельного пального, зрідженого нафтового газу, стисненого природного газу) не за масою, а за об'ємом та відсутності сертифіката на партію палива з метою обчислення збору за забруднення навколишнього природного середовища визначення обсягів використаного пального платниками цього збору може здійснюватися згідно з методикою розрахунку викидів забруднюючих речовин у повітря автотранспортом, який використовується суб'єктами господарської діяльності та іншими юридичними особами всіх форм власності, затвердженої наказом Держкомстату України від 06.09.2000 N 293 (із змінами і доповненнями, далі - Методика). Так, при обчисленні сум збору за забруднення навколишнього природного середовища дозволяється застосовувати перевідні коефіцієнти для визначення обсягів використаного пального за масою, які наведені у пункті 2.1 Методики, зокрема, коефіцієнт переведення палива з об'ємних одиниць вимірювання у вагові для бензину - 0,74 кг/л.

Враховуючи, що податковий розрахунок збору та Інструкція не передбачає окремого правила щодо заокруглення розрахунку результатів для заповнення рядків 2.1, 2.2, 2.3 і т. д. колонки 2 податкового розрахунку збору, тому через необхідність зменшення погрішностей округлення пропонуємо його здійснювати за звичайними правилами елементарної математики (в т. ч. правилами парної цифри). У випадку, що описаний у прикладі, який наведений у листі <...>, у значенні показника можна залишити точну кількість знаків після коми, а саме 0,074 т.

Заступник Голови С. Чекашкін

Источник: «Главбух» № 21(572), апрель 2007

Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!

  • Сбор за загрязнение — согласно правилу парной цифры - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №1
  • Сбор за загрязнение — согласно правилу парной цифры - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №2
  • Сбор за загрязнение — согласно правилу парной цифры - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №3
  • Сбор за загрязнение — согласно правилу парной цифры - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №4
  • Сбор за загрязнение — согласно правилу парной цифры - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №5
  • Сбор за загрязнение — согласно правилу парной цифры - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №6
  • Сбор за загрязнение — согласно правилу парной цифры - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №7
  • Сбор за загрязнение — согласно правилу парной цифры - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №8