Уменьшение уставного фонда ООО

Согласно разъяснению в ООО создается уставный фонд, размер которого должен составлять не менее суммы, эквивалентной 100 минимальным заработным платам, исходя из ставки минимальной заработной платы, действующей на момент создания ООО.

Доля участника ООО после полного внесения им вклада может быть приобретена самим обществом. В этом случае оно обязано передать ее другим участникам или третьим лицам в срок, не превышающий одного года. В течение этого периода распределение прибыли, а также голосование и определение кворума в высшем органе осуществляются без учета доли, приобретенной ООО.

В случае приобретения доли (ее части) участника самим ООО оно обязано реализовать ее другим участникам или третьим лицам в течение установленного срока или уменьшить свой уставный капитал. По мнению Госпредпринимательства, в случае уменьшения своего уставного капитала, его размер не может быть меньше размера, установленного законом на момент создания ООО. При этом следует помнить, что уменьшение уставного капитала ООО допускается после уведомления всех его кредиторов. В этом случае кредиторы имеют право требовать досрочного прекращения или выполнения соответствующих обязательств ООО и возмещения им убытков.

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 14.06.2007 р. N 4301 (Витяг)

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва у межах компетенції розглянув запит щодо відповідності закону проведення державної реєстрації змін (зменшення) статутного фонду ТОВ і повідомляє таке.

Поняття господарського товариства визначено Цивільним кодексом України (далі - ЦКУ), Господарським кодексом України (далі - ГКУ) та Законом України «Про господарські товариства» (далі - Закон).

<...>

Статтею 52 Закону визначено, що у товаристві з обмеженою відповідальністю створюється статутний фонд, розмір якого повинен становити не менше суми, еквівалентної 100 мінімальним заробітним платам, виходячи із ставки мінімальної заробітної плати, що діє на момент створення товариства з обмеженою відповідальністю.

Відповідно до статті 53 зазначеного Закону учасник товариства з обмеженою відповідальністю може за згодою решти учасників відступити свою частку (її частину) одному чи кільком учасникам цього ж товариства, а якщо інше не передбачено установчими документами, то і третім особам.

Частка учасника товариства з обмеженою відповідальністю після повного внесення ним вкладу може бути придбана самим товариством. У цьому разі воно зобов'язане передати її іншим учасникам або третім особам у строк, що не перевищує одного року. Протягом цього періоду розподіл прибутку, а також голосування і визначення кворуму у вищому органі провадяться без урахування частки, придбаної товариством.

Згідно із частиною четвертою статті 147 ЦКУ у разі придбання частки (її частини) учасника самим товариством з обмеженою відповідальністю воно зобов'язане реалізувати її іншим учасникам або третім особам протягом строку та в порядку, встановлених статутом і законом, або зменшити свій статутний капітал відповідно до статті 144 цього Кодексу.

У частині п'ятій статті 144 ЦКУ зазначено, що зменшення статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю допускається після повідомлення в порядку, встановленому законом, усіх його кредиторів. У цьому разі кредитори мають право вимагати дострокового припинення або виконання відповідних зобов'язань товариства та відшкодування їм збитків.

Зважаючи на наведене, Держпідприємництва вважає, якщо частка статутного фонду, придбана самим товариством, не була реалізована протягом строку та в порядку, встановленому статутом і законом, то товариство має зменшити свій статутний капітал, але при цьому розмір статутного капіталу товариства не може бути меншим за розмір, встановлений законом на момент створення товариства.

Одночасно нагадуємо, що відповідно до частини першої статті 87 ГКУ рішення товариства про зміни розміру статутного фонду набирає чинності з дня внесення цих змін до державного реєстру.

Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців, регулює Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» (далі - Закон про реєстрацію).

Для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) документи, перелік яких встановлено статтею 29 Закону про реєстрацію.

<...>

В. о. Голови К. Ващенко

Источник: «ГлавБух» № 64 (543) ноябрь 2007 г.

Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!

  • Уменьшение уставного фонда ООО - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №1
  • Уменьшение уставного фонда ООО - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №2
  • Уменьшение уставного фонда ООО - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №3
  • Уменьшение уставного фонда ООО - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №4
  • Уменьшение уставного фонда ООО - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №5
  • Уменьшение уставного фонда ООО - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №6
  • Уменьшение уставного фонда ООО - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №7
  • Уменьшение уставного фонда ООО - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №8