Зачет единоналожникам части уплаченного налога на дивиденды в счет уплаты пенсионных взносов
В соответствии с подпунктом 7.8.2 Закона о прибыли эмитент корпоративных прав, принимающий решение о выплате дивидендов своим акционерам (владельцам), начисляет и вносит в бюджет авансовый взнос по налогу на прибыль по ставке 25 %, начисленной на сумму дивидендов, предназначенных для выплаты, без уменьшения суммы такой выплаты на сумму такого налога.
Указанная норма распространяется на любого эмитента корпоративных прав, являющегося резидентом, независимо от того, является ли такой эмитент или получатель дивидендов плательщиком налога на прибыль или имеет льготы по уплате налога на прибыль, предоставленные этим Законом или другими законодательными актами. Таким образом, несмотря на то, что плательщики единого налога согласно статье 6 Указа № 727 освобождены от уплаты налога на прибыль, на них распространяется вышеприведенная "дивидендная" норма Закона о прибыли. Указанный авансовый взнос по дивидендам вносится в тот же бюджет, в который зачисляется и единый налог.
ПФУ в комментируемом письме разъяснил, что взнос на сумму дивидендов является составной частью единого налога, поэтому часть суммы указанного авансового взноса по дивидендам, а именно 42 % от его суммы, как и в случае с единым налогом, перечисляется органами Госказначейства на счета органов Пенсионного фонда и зачисляется как уплаченные страховые взносы за наемных работников плательщика единого налога. Основанием для зачисления этих денежных средств является платежный документ, подтверждающий их уплату на счета органов Госказначейства.
Если часть единого налога (с учетом взносов, начисленных на суммы дивидендов), направленная в бюджет Пенсионного фонда за отчетный месяц, превышает сумму начисленных к уплате страховых взносов за соответствующий отчетный месяц, то указанная сумма зачисляется в счет уплаты страховых взносов за следующие отчетные периоды или возвращается страхователям.
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 15.10.2007 р. N 16442/03-30
Частина сум єдиного податку, що перераховується органами Державного казначейства України на рахунки органів Пенсійного фонду, зараховується в рахунок сплати страхових внесків, нарахованих страхувальником у встановлених законодавством розмірах на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», виплати винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавців та допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю.
Зарахування здійснюється на підставі платіжного документа, який підтверджує сплату єдиного податку (завірені органом Пенсійного фонду копії платіжного доручення, квитанції (другий примірник прибуткового документа) або іншого документа, що є підтвердженням про внесення готівки у відповідній платіжній системі), поданого платником одночасно з поданням до органів Пенсійного фонду щомісячного розрахунку суми страхових внесків, та даних органів Державного казначейства України про перерахування до бюджету Пенсійного фонду частини сум єдиного податку.
Частина сум єдиного податку зараховується як сплачені страхові внески за найманих працівників за відповідні звітні періоди.
Враховуючи положення пункту 7.8 статті 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», згідно з яким внесок на суму дивідендів є складовою частиною єдиного податку та особливості обліку коштів, що надходять до бюджету Фонду від платників єдиного податку, частина єдиного податку (з урахуванням внесків, нарахованих на суми дивідендів) зараховується як сплачені страхові внески за найманих працівників платника єдиного податку. Підставою для зарахування цих коштів є платіжний документ, що підтверджує їх сплату на рахунки органів Держказначейства.
Якщо частина єдиного податку (з урахуванням внесків, нарахованих на суми дивідендів), що спрямована до бюджету Пенсійного фонду за звітний місяць, перевищує суму нарахованих до сплати страхових внесків за відповідний звітний місяць, то зазначена сума зараховується в рахунок сплати страхових внесків за наступні звітні періоди або повертається страхувальникам.
Заступник Голови правління О. Коренєв
Источник: «ГлавБух» № 65 (544) ноябрь 2007 г.Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!