Карколомна простота спрощеного обліку
Законодавці разом з податковими органами приділили особливу увагу проблемам обліку на малих підприємствах. Вони прагнуть зробити їхній облік більш простим і прозорим. Тому Мінфін розробив у допомогу «малятам» Методичні рекомендації з використання регістрів бухгалтерського обліку малими підприємствами, затверджені наказом від 15.06.11 р. № 720.
Методрекомендації призначені для суб'єктів господарювання, не зареєстрованих платниками ПДВ, які відповідають критеріям з п. 154.6 Податкового кодексу (далі – ПК). Такі суб'єкти мають право вести спрощений облік доходів і видатків без застосування подвійного запису (п.9 розд. І П(С)БО 25). При цьому доходи та видатки таких суб'єктів у бухгалтерському обліку визнаються відповідно до норм ПК, «неподаткові» доходи й видатки - відразу ставляться на фінансовий результат після оподаткування (п. 8 разд. I П(С)БО 25), а визначена у бухобліку сума податку на прибуток повинна відповідати сумі податку на прибуток у декларації за відповідний звітний період.
Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!