Методика стягнення боргів перед державою
ДПАУ розроблено Методичні рекомендації щодо порядку погашення у 2010 році заборгованості суб'єктів господарювання перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі.
Згідно з документом, стягнення заборгованості здійснюватиметься шляхом:
– направлення податкових вимог;
– реєстрації податкової застави;
– прийняття рішення про стягнення коштів та продаж інших активів боржника в рахунок погашення його заборгованості;
– здійснення комплексу заходів, направлених на стягнення заборгованості боржника у позасудовому порядку, визначених Законом від 21.12.2000 р. № 2181-III;
– виконавчого провадження на виконання рішення про стягнення з боржника заборгованості;
– виконання інших функцій, визначених законом.
Заходи з погашення заборгованості боржника здійснюються органами ДПС, а також у межах компетенції органами державної виконавчої служби.
Наказ ДПАУ від 14.09.10 р. № 701 набув чинності з дня прийняття.
Нагадаємо, ст. 21 Закону від 24.04.10 р. № 2154-VI „Про Державний бюджет України на 2010 рік" визначено, що податкова служба є органом стягнення щодо заборгованості суб’єктів господарювання перед державою:
– за кредитами, залученими державою або під державні гарантії;
– за бюджетними позиками і поворотною фінансовою допомогою;
– за відсотками за користування позиками, наданими з коштів, залучених державою, а також із плати за надання гарантій і позик, отриманих за рахунок коштів, залучених державою та/або під державні гарантії.
Указана заборгованість у 2010 році прирівнюється до податкового боргу та стягується за правилами Закону від 21.12.2000 р. № 2181-III. Дію положень преамбули Закону № 2181, які перешкоджали такому стягненню, припинено на 2010 рік.
Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!