Подання Уточнюючого розрахунку - підстави, особливості, наслідки
ДПА затверджено Узагальнююче податкове роз'яснення щодо подачі уточнюючих розрахунків платниками податків.
Роз’яснено, що якщо платник податків у майбутніх податкових періодах самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник з урахуванням строків давності (1 095 днів після останнього дня граничного терміну подання декларації) та до початку перевірки контролюючим органом має право надати уточнюючий розрахунок або зазначити уточнені показники у складі податкової декларації за будь-який наступний період, протягом якого такі помилки були виявлені. При цьому необхідно погасити суми недоплати та штрафу у разі, якщо виявлена помилка призвела до заниження податкового зобов’язання.
Контролюючий орган за результатами проведення документальних перевірок зобов’язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків, якщо заявлені у податкових деклараціях (уточнених розрахунках) суми податкових зобов'язань за даними документальних перевірок занижені або завищені.
Таким чином, встановлені контролюючим органом під час документальної перевірки помилки, що призвели до викривлення показників раніше поданих платником податків податкових декларацій, не є самостійно виявленими платником податків. Відповідно підстави для коригування (подання уточнюючого розрахунку) показників податкової звітності за перевірені під час документальної перевірки періоди у платника відсутні.
Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!