Про перенесення терміну сплати розстроченої (відстроченої) суми податкових зобов’язань
У разі коли платник податків не має можливості вчасно сплатити податкові зобов’язання до бюджету та надає податковому органу достатні докази щодо існування загрози виникнення податкового боргу (зокрема, докази щодо дії обставин непереборної сили), а також економічне обгрунтування, яке свідчить про можливість погашення податкових зобов’язань у майбутньому, орган державної податкової служби може надати такому платнику податків розстрочення або відстрочення податкових зобов’язань на певний строк. Якщо у період дії розстрочення (відстрочення) у платника виникають тимчасові фінансові або інші ускладнення з незалежних від нього причин, то він має право порушувати перед податковим органом питання про перенесення термінів сплати частки розстроченої (відстроченої) суми в межах граничних строків сплати цих сум.
Спочатку рішення про перенесення таких термінів приймає податковий орган, який приймав рішення про розстрочення (відстрочення), а потім податковий орган, який укладав договір про розстрочення, вносить до нього відповідні зміни та доповнення. Щоб спростити цю процедуру та впорядкувати питання визначення нових термінів сплати за вже діючими розстрочками, ДПАУ зобов’язує ще на етапі укладання договорів про розстрочення в обов’язковому порядку вносити положення про перенесення термінів сплати розстроченої суми. При цьому для розстрочок на суму до 30 тис. грн., які надаються ДПІ районного рівня, право змінювати самостійно визначені нові терміни сплати в межах дії цієї розстрочки надається самим ДПІ. Для розстрочок на суму від 30 тис. грн. до 3 млн. грн., які надаються регіональними ДПА, та на суму більше 3 млн. грн., які надаються ДПАУ, змінювати самостійно визначені нові терміни сплати в межах дії цієї розстрочки ДПІ має право тільки за погодженням з податковим органом вищого рівня, який приймав рішення про розстрочення.
Для оцінки можливості одержання відстрочки (розстрочки) при сплаті податкових зобов’язань можна скористатися листом ДПАУ від 23.07.2009 № 15653/7/24-0417.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 26.10.2009 р. N 23424/7/24-0417
Згідно з п. 4.11 Порядку розстрочення та відстрочення податкових зобов'язань платників податків, затвердженого наказом ДПАУ від 18.09.2001 р. N 378, у період дії розстрочення платник має право порушувати перед органом ДПС питання про перенесення термінів сплати частки розстроченої (відстроченої) суми в межах граничних строків сплати таких сум у разі виникнення тимчасових фінансових або інших ускладнень з незалежних від нього причин.
У цьому разі платник подає заяву про перенесення термінів погашення платежу до органу ДПС, з яким укладено договір про розстрочення, яка розглядається керівництвом.
Рішення про перенесення раніше визначених термінів сплати розстрочених сум може бути прийнято тільки за умови погодження вказаного питання з органом ДПС, який приймав рішення про розстрочення (відстрочення). При цьому орган ДПС, який укладав договір про розстрочення, вносить до нього відповідні зміни та доповнення, які заносяться в журнал та картку особового рахунку платника.
Порядок погодження рішень про перенесення раніше визначених термінів сплати розстрочених сум визначений листом ДПАУ від 15.07.2009 р. N 14148/7/24-0117.
З метою впорядкування питання визначення нових термінів сплати за вже діючими розстрочками, а також уникнення спорів з цього приводу між платниками податків та податковими органами, ДПАУ зобов'язує до пункту 6.4 «Особливі умови» договорів про розстрочення в обов'язковому порядку вносити таке положення:
- для розстрочок на суму до 30 тис. грн., які надаються ДПІ районного рівня:
«В разі перенесення термінів сплати розстроченої суми ДПІ має право визначати нові терміни сплати цих сум як за заявою платника, так і самостійно, а також змінювати самостійно визначені нові терміни сплати в межах дії даної розстрочки.»;
- для розстрочок на суму від 30 тис. грн. до 3 млн. грн., які надаються регіональними ДПА, та на суму більше 3 млн. грн., які надаються ДПАУ:
"В разі перенесення термінів сплати розстроченої суми ДПІ має право визначати нові терміни сплати цих сум як за заявою платника, так і самостійно за погодженням з (назва податкового органу вищого рівня, який приймав рішення про розстрочення), а також змінювати самостійно визначені за погодженням з (назва податкового органу вищого рівня, який приймав рішення про розстрочення) нові терміни сплати в межах дії даної розстрочки.».
Заступник Голови О. Матвєєв
Тижневик "Головбух"
Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!