Про зміну методу амортизації основних засобів
Згідно з пунктом 28 П(С)БО 7 «Основні засоби» метод амортизації основних засобів обирається підприємством самостійно, але з урахуванням очікуваного способу отримання економічних вигод від їх використання. Тобто у разі зміни очікуваного способу отримання економічних вигод від використання окремих об’єктів основних засобів підприємству необхідно переглядати їх метод амортизації. При цьому нарахування амортизації за новим методом починається з місяця, наступного за місяцем прийняття рішення про зміну методу амортизації.
Враховуючи визначення терміна «облікова оцінка», надане у пункті 3 П(С)БО 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», Мінфін зазначає, що зміну методу амортизації можна вважати зміною облікової оцінки. Швидше за все, це пов’язано з тим, що і метод амортизації, і облікова оцінка по суті є плановими та попередніми. Зміна облікової оцінки відбувається аналогічно зміні методу амортизації: якщо змінюються обставини чи показники, на яких вони грунтувалися. Отже, такі зміни є наслідком нової інформації та, відповідно, не є виправленням помилок. Також зміни облікової оцінки та методу амортизації не впливають на прибуток або збиток попереднього звітного періоду.
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 16.10.2009 р. N 31-34000-10-8/27875
Міністерство фінансів України на запит щодо відображення доходу у фінансовій звітності повідомляє, що з урахуванням статті 2 Закону України «Про банки і банківську діяльність» отримані підприємством відсотки за розміщення коштів на депозитному рахунку відображаються відповідно до пункту 21 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 N 87.
Заступник Міністра Д. Фудашкін
Тижневик "Головбух"
Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!