«Спрощенцям» роз’яснено питання пенсійного страхування
Роз’яснено порядок сплати пенсійних внесків «спрощенцями» та порядок перевірки повноти сплачених ними внесків. У платіжному дорученні «спрощенець» повинен зазначати: прізвище, ім’я, по батькові, ідентифікаційний номер, місце державної реєстрації та період, за який сплачуються внески. За відсутності ідентифікаційного номера зазначається серія та номер паспорта. Не пізніше 31 січня року, наступного за звітним, Пенсійний фонд України буде проводити звірку сплачених внесків та протягом 10 днів після її закінчення повідомить про результати платників. У разі виявлення недоїмки у платника буде 30 днів на її погашення. У випадку непогашення недоїмки по закінченню цього строку йому буде нарахована пеня та штраф. Нагадаємо, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок сплати та зарахування сум внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, сплачених фізичними особами — суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування» від 21.05.2009 № 505, для зарахування сум страхових внесків «спрощенців» був відкритий окремий рахунок у Держказначействі.
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 19.05.2009 р. N 8787/03-20
Відповідно до пункту 2 постанові Кабінету Міністрів України від 14.04.2009 р. N 366 Пенсійний фонд України роз'яснює.
Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, з 1 травня 2009 року сплачують страхові внески у розмірі не менше мінімального страхового внеску.
Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2009 році мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить у:
- травні - червні - 207,50 грн.
- липні - вересні - 209,16 грн.
- жовтні - листопаді - 215,80 грн.
- грудні - 222,11 грн.
Щомісячна сума страхового внеску визначається підприємцем з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, яка згідно із Законом України «Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» та Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» перераховується органами Державного казначейства України на рахунки органів Фонду у розмірі 10 та 42 відсотків відповідно.
Особи мають право визначити для себе розмір страхового внеску, який перевищує мінімальний, але не може бути більший розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.
Оскільки на сьогодні максимальна величина становить 10035 грн., щомісячна сума самостійно встановленого внеску, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, у 2009 році не може перевищувати 3331,62 грн.
Страхові внески сплачуються у строки, визначені частиною шостою статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а саме щоквартально, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, а саме:
- за травень та червень 2009 року - до 20 липня 2009 року;
- за липень - вересень 2009 року - до 20 жовтня 2009 року;
- за жовтень - грудень 2009 року - до 20 січня 2010 року.
В платіжному дорученні платник повинен зазначати: прізвище, ім'я, по батькові, ідентифікаційний номер, місце державної реєстрації та період, за який сплачуються внески. За відсутності ідентифікаційного номера зазначається серія та номер паспорта.
Звірку сум сплачених страхових внесків органи Пенсійного фонду зобов'язані провести не пізніше 31 січня року, наступного за звітним, та протягом 10 днів після її закінчення про результати звірки повідомити платників.
Платники, які за результатами цієї звірки мають недоїмку (несплачені страхові внески за попередній рік), зобов'язані сплатити її протягом 30 днів після отримання повідомлення.
За умови дотримання таких строків повного розрахунку штрафні санкції та пеня за несвоєчасну сплату внесків не нараховуються.
Облік сплачених страхових внесків здійснюється органами Фонду в особових рахунках платників на підставі наданих Державним казначейством України виписок в електронному вигляді.
Персоніфікований облік внесків здійснюється органами Фонду на основі даних, одержаних від Державного казначейства України, та даних обліку.
Звітність до органів Фонду зазначеними особами подається щорічно до 1 квітня наступного за звітним роком, за формою згідно з додатком 26 до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. N 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за N 64/8663.
Додаткова реєстрація в органах Фонду не проводиться, додаткова звітність не запроваджується.
Звертаємо увагу, що протягом трьох років перевірки фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які сплачують фіксований та єдиний податок, органами Фонду не проводяться.
Заступник Голови правління Є. Максимчук
Щотижневик "Головбух"
Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!