Відповідати або не відповідати на запит ДПС?
Інформацію податкові органи отримують від платників податків:
- періодично. Йдеться про інформацію, що міститься, зокрема, у податкових деклараціях, розрахунках, інших звітних документах;
- на письмовий запит, який підписує керівник (його заступник) податкового органу.
Письмовий запит обов'язково повинен містити:
- посилання на норму закону, згідно з якою податкові органи мають право отримувати інформацію;
- підставу для направлення запиту;
- опис запитуваної інформації та у разі необхідності - перелік підтверджуючих її документів.
Запит вважається врученим, якщо його надіслано поштою листом з повідомленням про вручення за податковою адресою платника податку або надано платнику податків або його посадовій особі під розписку.
Терміни відповіді на запит залежать від підстав для його направлення і складають в більшості випадків 10 робочих днів з дня отримання запиту. Для визначення рівня звичайних цін на товари (роботи, послуги) під час проведення перевірок та в разі проведення зустрічної звірки - термін відповіді становить один місяць починаючи з наступного дня після отримання запиту.
А якщо запит проігнорувати?
Конкретно за це порушення відповідальність не передбачена, але платник податків може постраждати, тому що неподання протягом 10 робочих днів відповіді на запит є підставою для проведення документальної позапланової перевірки.
Зауважимо також: якщо запит складено з порушенням зазначених вище вимог, на нього можна не відповідати.
Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!