Обов'язковий аудит та нова звітність з 2018 року.

Верховна Рада 05.10.2017 прийняла документ 2164-19, а Президент України підписав Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", положення цього закону вступлять з 01 січня 2018 року.

Основні нововведення та акценти цього Закону:
1. Дії цього Закону стосуються всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, всіх представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності (далі - підприємства), які зобов’язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність.
2. Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку……, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства та установчих документів. Тобто відповідальність несе, фактично, керівник.
3. Вести бухгалтерський облік на підприємстві можуть суб’єкти підприємницької діяльності, самозайнята особа (ми вважаємо ФОП), яка здійснює діяльність у сфері бухгалтерського обліку та/або аудиторської діяльності.

Оприлюднювати звітність, яка не є комерційною таємницею та конфіденційною інформацією повинні практично всі підприємства. На фінансову звітність не розповсюджується заборона щодо поширення статистичної інформації. Підприємства зобов’язані надавати копії фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності за запитом юридичних та фізичних осіб у порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації".

Всі підприємства зобов’язані проходити обов’язковий аудит, а саме:
1. Великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства зобов’язані не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі).
2. Інші фінансові установи, що належать до мікропідприємств та малих підприємств, зобов’язані не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на власній веб-сторінці (у повному обсязі).

Градація підприємств наступна, це 4 групи:
1. Мікропідприємства є підприємства, показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:
балансова вартість активів - до 350 тисяч євро;
чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 700 тисяч євро;
середня кількість працівників - до 10 осіб.
2. Малими є підприємства, які не відповідають критеріям для мікропідприємств та показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:
балансова вартість активів - до 4 мільйонів євро;
чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 8 мільйонів євро;
середня кількість працівників - до 50 осіб.
3. Середніми є підприємства, які не відповідають критеріям для малих підприємств та показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:
балансова вартість активів - до 20 мільйонів євро;
чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 40 мільйонів євро;
середня кількість працівників - до 250 осіб.
4. Великими є підприємства, які не відповідають критеріям для середніх підприємств та показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:
балансова вартість активів - понад 20 мільйонів євро;
чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - понад 40 мільйонів євро;
середня кількість працівників - понад 250 осіб.

Складати та подавати консолідовану звітність повинні підприємства, які контролюють інши підприємства та якщо разом із контрольованими підприємствами їхні показники на дату складання річної фінансової звітності перевищують два із таких критеріїв:
• балансова вартість активів - до 4 мільйонів євро;
• чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 8 мільйонів євро;
• середня кількість працівників - до 50 осіб.

Наприкінці хочемо звернути увагу, що тепер все залежить від об’єму санкцій за порушення цього закону та внесення змін до інших законодавчих документів.

ТОВ «Аудиторська фірма «Главбух» 2017
Аудиторська перевірка, бухгалтерські послуги, аутсорсинг зарплати

Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!

  • Обов'язковий аудит та нова звітність з 2018 року. - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №1
  • Обов'язковий аудит та нова звітність з 2018 року. - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №2
  • Обов'язковий аудит та нова звітність з 2018 року. - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №3
  • Обов'язковий аудит та нова звітність з 2018 року. - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №4
  • Обов'язковий аудит та нова звітність з 2018 року. - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №5
  • Обов'язковий аудит та нова звітність з 2018 року. - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №6
  • Обов'язковий аудит та нова звітність з 2018 року. - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №7
  • Обов'язковий аудит та нова звітність з 2018 року. - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №8