Продаж бізнесу ( продати готовий бізнес)

Якщо Ви дійсно хочете продати бізнес, то Вам необхідно чітко з'ясувати наступне, що жоден «нормальний покупець» ніколи не купить :

 • Непрозорий бізнес,
 • Бізнес що генерує невраховані і нелегальні доходи,
 • Бізнес обтяжений зобов'язаннями, які зводять нанівець можливість отримання доходу,
 • Бізнес із неоформленими юридичними правами на основні засоби.

З нашого великого досвіду роботи з покупцями бізнесу ( особливо іноземними покупцями), чітко простежується бажання покупця розуміти стан справ компанії, його юридичну сторону, відсутність претензій з боку державних контролерів та кредиторів.

Як правило якщо продається бізнес непідготовлений, то покупець проводить детальний юридичний аудит всіх документів, і прав, податковий аудит, і часто оцінку вартості бізнесу ( наприклад скільки коштує створити такий самий бізнес з нуля).

Також , обізнаний покупець обов'язково закладає в договір купівлі-продажу зобов'язання продавця погашати всі непередбачені і необумовлені випадки ( штрафи податкової, претензії щодо майна від третіх осіб, та інше).

Погані випадки із практики

Покупка роздрібної ділерської компанії. Після того, як ми зробили Due Dilligence ( передпродажну перевірку) роздрібній компанії, і виявили що один із засновників таємно оформив компанію, що продається, як поручителя на свій особистий кредит на 1 млн.дол.США під 22 % річних на 10-ть років, іноземний покупець відразу відмовився від операції.

Покупка 50% частки в крупному експортно-імпортному бізнесі . Після Due Dilligence ( передпродажної перевірки, яка включала юридичний аудит, податковий аудит, оцінку бізнесу, фінансовий аналіз) крупної експортно-імпортної компанії, були виявлені ризики на 3 млн. євро, а вартість компанії склала ( мінус 22 млн. грн). Це було пов'язано з неефективним менеджментом, великими кредитами, та шахрайством посадовців компанії –продавця. В результаті іноземний покупець запропонував продавцям викупити його 50% частку, і вважав за краще вийти повністю з бізнесу.

Покупка деревообробного комплексу. Після Due Dilligence ( передпродажної перевірки) компанії, виявилось, що продавці «ввели в оману» покупців щодо права власності на земельну ділянку під заводом. Виявилось, що земельна ділянка в оренді, а не у власності, і термін оренди вже прострочений. А оскільки ще і продавцем були зіпсовані відносини з місцевою владою ( продавець обіцяв ремонт школи, який не зробив), то оренду подовжувати відмовилися. Покупець відмовився купувати об'єкт.

ХОРОШІ випадки з практики

Продаж поліграфічного комплексу. Продавець перед продажем створив нову окрему юрособу, без якихось боргів, зобов'язань. Переоформив на цю юрособу усі дозволи, ліцензії, перевів усе устаткування, перевів персонал, пов'язаний з цим бізнесом, переуклав договори з клієнтами, зробив аудит, підготував інвестиційний меморандум, оформив торгові марки на компанію. Після просування об'єкту через консультації АФ «Главбух-аудит» були знайдені два іноземні покупці. Обидва провели Due Dilligence ( передпродажну перевірку –податковий та юридичний аудит), і в результаті, компанія була продана покупцю що запропонував максимальну ціну. Оплата була зроблена на протязі 14 днів після Due Dilligence .

Продаж крупного логістичного комплексу.

Впродовж часу продавець готував компанію до продажу, зокрема був проведений податковий аудит, звітність компанії була трансформована в звітність відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку. Був підготовлений інвестиційний меморандум. Компанія була продана західноєвропейським інвесторам на протязі 6-ти місяців за максимально очікуваною ціною.

Продаж інтернет проектів

Під час передпродажної підготовки були проведені процедури по переводу проектів на єдиний хостінг, врегульовані юридичні питання з доменами, торговими марками, юридичні та податкові питання. Після пропозиції проектів потенційним інвесторам та у відкритий доступ проекти були реалізовані на протязі 2-х місяців.

Виходячи з вищенаведеного, ми пропонуємо тим, хто дійсно хоче продати готовий бізнес, наші послуги пов'язані з продажем бізнесу.

Послуги з передпродажної підготовки :

 • Юридичний аудит
 • Податковий аудит
 • Складання інвестиційного меморандуму
 • Оцінка вартості бізнесу
 • Супровід процесу продажу готового бізнесу

Послуги з супроводу операції :

 • Представлення інтересів продавця
 • Участь наших юристів і аудиторів в переговорах
 • Складання договорів купівлі-продажу бізнесу
 • Консультування .
Продаж бізнесу ( продати готовий бізнес) - АФ «Главбух-аудит» №1