Юридичний аудит

Юридичний аудит – це проведення комплексного правового аналізу діяльності організації, окремих ділянок цієї діяльності або конкретних документів або операцій на предмет відповідності чинному законодавству, господарській і судовій практиці, що склалася.

Метою юридичного аудиту є виявлення потенційної небезпеки спричинення збитків компанії в результаті:

 • невиконання зобов'язань контрагентами;
 • пред'явлення податкових претензій з боку податкових органів;
 • застосування санкцій за невиконання цивільно-правових зобов'язань;
 • залучення компанії або посадових осіб компанії до адміністративної відповідальності;
 • залучення посадових осіб компанії до кримінальної відповідальності.
 1. Юридичний аудит має такі види:

 2. Загальний комплексний юридичний аудит діяльності компанії.
 3. Юридичний аудит окремих сфер діяльності компанії.
 4. Юридичний аудит складних операцій.
 5. Юридичний аудит цивільно-правового, трудового або адміністративного конфлікту.
 6. Юридичний аудит можливості пред'явлення звинувачення у кримінальній справі.

Правовий висновок

За наслідками юридичного аудиту складається письмовий Правовий висновок, що відображає виявлені порушення та ризики для компанії.

Наслідки юридичного аудиту

Після підготовки Правового висновку спеціалісти Аудиторської фірми «Главбух-аудит» за завданням клієнта виконають комплекс заходів з усунення виявлених порушень і нейтралізації ризиків, розроблять проекти необхідних договорів і інших документів, запропонують схеми з придбання/відчуження активів, виконають необхідні операції в адміністративних органах, здійснять захист клієнта в судах. Для докладнішої інформації див. розділ Послуги.

Види юридичного аудиту

I. Загальний комплексний юридичний аудит діяльності компанії

 • Правовий аудит корпоративної історії підприємства. Аналіз питань, пов'язаних зі створенням (приватизація, реорганізація, реєстрація) підприємства клієнта, аналіз змісту установчих документів і інших корпоративних актів, структури органів управління, їх компетенції та фактичної діяльності, питань емісії і розміщення акцій, придбання акцій і легітимності володіння ними, історії проведення загальних зборів і легітимності прийнятих рішень. Виявлення і аналіз конфліктів.
 • Правовий аудит системи управління і кадрів. Експертиза внутрішніх документів (локальних актів) підприємства, що регулюють діяльність організації і її структурних підрозділів, а також трудові й інші відносини всередині організації. Аналіз трудових відносин на предмет законності та виникнення конфліктів.
 • Правовий аудит власності. Аналіз правового статусу рухомого та нерухомого майна підприємства і земельних ресурсів, що використовуються. Аналіз податкової та правової історії появи майна. Виявлення та аналіз потенційної конфліктності.
 • Правовий аудит комерційної діяльності. Перевірка законності діяльності підприємства, необхідності отримання ліцензій і спеціальних дозволів.
 • Правовий аудит договірної практики. Правова оцінка звичайної договірної практики фірми, питань поставки і оплати. Виявлення ризиків невиконання зобов'язань контрагентами, ризиків пред'явлення претензій контрагентів, а також ризиків виникнення податкових санкцій.

II. Юридичний аудит складних операцій

Юридичний аналіз майна, що придбавається/продається, аналіз договору (системи договорів), аналіз системи розрахунків і порядку передачі майна з метою виявлення ризиків спричинення збитків клієнту та можливості виникнення конфлікту.

III. Юридичний аудит цивільно-правового, трудового або адміністративного конфлікту

Вивчення правової позиції клієнта в конфлікті, вивчення документів і доказів, дослідження сценаріїв розвитку конфлікту, проведення SWOT-аналізу конфлікту, розробка стратегії для досягнення успіху в конфлік

Юридичний аудит - АФ «Главбух-аудит» №1